Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

Василь Лазоришинець: Закон про трансплантацію органів - тест на нашу цивілізованість
2018-05-18 12:54:00

Василь Лазоришинець: Закон про трансплантацію органів - тест на нашу цивілізованість

Сьогодні зроблено один із важливих кроків до удосконалення системи трансплантації в Україні. Верховна Рада України прийняла проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині». Цей Закон – своєрідний тест на нашу цивілізованість. Про це заявив Василь Лазоришинець, відомий український кардіохірург, академік НАМНУ, директор ДУ "Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України", депутат Закарпатської обласної ради від Єдиного Центру.

За словами Василя Лазоришинця, у розвинутих країнах трансплантація органів є стандартом лікування при багатьох захворюваннях. Кількість виконаних трансплантацій з кожним роком зростає, і це починає впливати як на тривалість, так і на якість життя. 

 

Досягнення в трансплантаційній терапії, виборі донорів, розробці оперативної техніки, прогрес в сучасній імуноспресії значно поліпшили результати трансплантації органів дітям, вважає єдиноцентрист. 

 

"До сьогоднішнього дня, не дивлячись на те, що Україна є колискою трансплантації усього світу - першу в світі клінічну трансплантацію виконав український хірург Ю. Ю. Вороной в 1933 році, а теоретичні та основні практичнні обгрунтування клітинно-тканинної трансплантації заклав Н.Ф. Філатов - ця галузь медицини не мала належного розвитку у нас. Отже, ми маємо скористатися цим шансом для створення в Україні сучасної системи трансплантації. І дати шанс на життя багатьом людям", - закликав Василь Лазоришинець. 

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі