Позиція партії друкуватиДрукувати

Міжнародні відносини

Віктор Балога: Будапешт свідомо заганяє закарпатських угорців в гетто
2018-11-20 10:33:00

Віктор Балога: Будапешт свідомо заганяє закарпатських угорців в гетто

Голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога прокоментував заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто про те, що Україна не відповіла на пропозиції Будапешта щодо захисту угорської меншини. Йдеться про попередження асиміляції, зміни національного складу Закарпаття та обмеження навчання угорською мовою.

На думку Віктора Балоги, якщо Сійярто боїться асиміляції угорців Закарпаття, хай заборонить їм створювати сім'ї з українцями, росіянами, євреями. Якщо хвилюється про зміну етнічного складу краю, то можу запевнити, що ми з радістю приймемо людей з Угорщини, поселимо в Берегові і надамо громадянство України. Нашій економіці катастрофічно бракує робочих рук. 
 
Але офіційний Будапешт повинен знати правду, вважає політик. Наявність в місцях компактного проживання угорців вільного житла у великій кількості все одно призведе до переселення як закарпатців, так і людей з інших регіонів. І ніхто в своїй країні не збирається питати кого-небудь, що нам робити. 
 
Відносно мови. Якщо угорці не хочуть вивчати державну мову країни, в якій живуть, - це їхнє право. Але, за словами В. Балоги, вони повинні розуміти, що в такому випадку на керівні посади в державному чи корпоративному секторі зможуть претендувати лише представники тих національностей, які захочуть знати українську. А угорцям нічого не залишиться, як займати робочі місця низької кваліфікації, де знання мови не обов'язкове. 
 
“Якщо саме такої долі Сійярто бажає своїм співвітчизникам, то можу лише поспівчувати угорцям. Їхні брати з Будапешту свідомо заганяють їх в гетто, будуючи на цьому власну політичну кар'єру”, -  переконаний нардеп. 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі