Позиція партії друкуватиДрукувати

Російська окупація України

Віктор Балога: Не говорить зі своїм ворогом про мир лише той, хто хоче постійної війни
2019-03-04 17:36:00

Віктор Балога: Не говорить зі своїм ворогом про мир лише той, хто хоче постійної війни

Сьогодні багато кандидатів у президенти намагаються спекулювати на темі війни. Бачу і чую різні пропозиції. Але більшість з них – це те, що уже робить влада і що не дає результату, на який ми всі очікуємо. Про це заявив голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

За словами політика, донедавна у нас було так, що той, хто не погоджувався з Порошенком, автоматично ставав агентом Кремля. Але після того, як вся країна побачила мародерство дітей чиновників на оборонних замовленнях, - це вже не має значення. Люди, які крадуть на армії, втратили моральне право когось критикувати. Тому настав час, коли можна серйозно поговорити про війну. 
 
“Я не балотуюся в президенти. У мене немає мети всім сподобатися. І це дає мені можливість вільно говорити з вами про ситуацію на Донбасі. 
 
Почну з головного. Згідно соціології, в країні існують діаметрально протилежні думки щодо вирішення конфлікту - від активних бойових дій до серйозних поступок Росії. Це означає, що будь-яке рішення, прийняте одноосібно, не матиме суспільної легітимності, якщо не пройде через референдум”, - повідомив нардеп. 
 
Друге важливе питання, про яке більшість політиків мовчать, - це прямі переговори з Росією. На думку В. Балоги, не існує конфліктів, які б не закінчились за столом переговорів. Питання в іншому - за цей стіл можна сідати в різному статусі. Він вважає, що з кожним роком в Європі буде більше скептицизму в питанні України і майбутні вибори до Європарламенту це доведуть. 
 
Це означає, що завтра наші переговорні позиції можуть стати слабшими, ніж сьогодні. Тому хочеться комусь чи ні, але ми будемо змушені говорити з Росією. Це не означає, що паралельно не можуть вестися переговори за участь країн ЄС чи США. Але не говорить зі своїм ворогом про мир лише той, хто хоче постійної війни, каже політик. 
 
“Я не маю ілюзій стосовно Росії. Але так само не вірю, що досягнути миру можна лише військовою силою або лише мирною угодою з Москви. Має бути і силовий компонент, і дипломатичний. Це означає, що ніхто ні перед ким не має ставати на коліна, але і не потрібно воювати заради самої війни. На мою думку, саме такою має бути наша стратегія на Донбасі. І саме такого бачення дуже бракує усім кандидатам в президенти”, - переконаний В. Балога. 
 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі