Позиція партії друкуватиДрукувати

Земельні питання в Україні

Леся Оробець звернулася до Президента щодо скуповування землі під Києвом
2008-04-10 10:58:00

Леся Оробець звернулася до Президента щодо скуповування землі під Києвом

Депутати від фракції БЮТ масово скуповують землю у Київській області. Про це йдеться у депутатському зверненні народного депутата України Лесі Оробець, яке вона направила на ім’я Президента Віктора Ющенка.

Депутат просить Президента втрутитися в ситуацію, яка загрожує значними втратами для держави і громадян України. Для цього, на думку депутата, слід дати доручення Службі безпеки України та Генеральній прокураторі України провести розслідування зазначених фактів і надати їм правову оцінку, повідомляє УНІАН.

Як стверджує Оробець, групою депутатів від БЮТ, до якої входять Богдан Губський, Ігор Савченко, Костянтин Бондарєв  та Сергій Осика, активно скуповуються землі у Бородянському, Броварському, Вишгородському, Іванківському, Васильківському та Києво-Святошинському районах Київської області. У незаконних діях активно використовується владний ресурс Блоку Ю.Тимошенко, зокрема, фракції БЮТ у місцевих радах Київської області, підконтрольне комунальне підприємство "Київський обласний інститут землеустрою” (народний депутат від БЮТ І.Савченко – колишній директор цього інституту, нагадує Леся Оробець), а також  підконтрольні БЮТу суди Київської області (насамперед, Бориспільський та Фастівський міськрайсуди).

Леся Оробець  наводить у своєму зверненні ряд красномовних, на її думку, фактів, що свідчать про небезпечну тенденцію, і просить Президента терміново втрутитись в ситуацію.

 

Повний текст звернення:

Верховна Рада України

Народний депутат України

Оробець Леся Юріївна

N 56-2008 10.04.2008 р.

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Президенту України Ющенку В.А.

Шановний пане Президенте!

До мене як до народного депутата надходять звернення щодо ситуації, яка склалася зі зловживаннями на ринку землі у Київській області. За наявною інформацією, група народних депутатів України від Блоку Юлії Тимошенко ( Б.Губський, І.В.Савченко, К.А. Бондарев та С.Г.Осика ) , здійснює масове скуповування або взяття в оренду на тривалі терміни великих земельних площ сільськогосподарського призначення. Насамперед, це стосується Бородянського, Броварського, Вишгородського, Іванівського, Васильківського та Києво-Святошинського районів Київської області.

У незаконних діях активно використовується владний ресурс Блоку Ю.Тимошенко:

1) фракції БЮТ у місцевих радах Київської області;

2) підконтрольне комунальне підприємство “Київський обласний інститут землеустрою” (народний депутат від БЮТ І.В.Савченко – колишній директор цього інституту;

3) підконтрольні БЮТу суди Київської області (насамперед, Бориспільський (суддя М. Корнієць , О.Луценко) та Фастівський міськрайсуди ).

Зокрема, можу навести такі повідомлені мені факти:

1) Підконтрольними Б.Губському та С. Осикі фізичними особами викуплено у мешканців Крушинської сільської ради Васильківського району земельні ділянки (паї) площею близько 130 га , в районі проходження Великої кільцевої дороги та оформлено на підконтрольні суб'єкти підприємницької діяльності: ТОВ „ Алакор Іновейшн " (м. Київ, код 34241525), ТОВ „ Лімаксо Іновейшн " (м. Київ, код 35417481) та ТОВ „ Маказин сорт" (м. Київ, код 33629642);

2) Використовуючи наявний адміністративний ресурс та за сприяння фракції БЮТ в Київській обласній раді вказані депутати Верховної Ради України вирішують питання з головою Гнідинської сільської ради Бориспільського району О. Лазоренком щодо винесення для прийняття на сесії Київської обласної ради питання про розширення меж с. Гнідин (з 300 до 800 га ).

Лобіювання розширення меж вказаного населеного пункту з метою подальшої купівлі та продажу земельних угідь відбувається за безпосередньої участі представників українсько-американського спільного підприємства ТОВ „МТН" (м. Київ, вул. Фрунзе, 47, керівник Ясинський Юрій Володимирович, засновником є компанія „ІМТ СОН8ШШО ШК", адреса: США, 3136-А, м.Нью-Йорк , 11235 Бруклін Коні Айленд Авеню, вид діяльності - купівля та продаж нерухомості);

3) Б.Губський отримав контроль над 80 га землі (в районі будівництва мосту через р. Дніпро в рамках проекту будівництва Великої кільцевої дороги), яка належала Канівському рибоводному господарству і перейшла у розпорядження міської ради м. Українка, Обухівського району. Зокрема, на міського голову м. Українки П.Козирєва здійснюється постійний тиск з метою надання останнім дозволу на винесення вказаної ділянки на земельний аукціон, в якому будуть брати участь лише підконтрольні Б.Губському комерційні структури. Крім того, Б.Губський намагається отримати від П.Козирєва дозвіл на викуп 5 га землі спортивного табору „ Аіст " (комунальна власність) в районі с. Плюти Обухівського району за значно заниженими цінами;

4) У жовтні 2007 року, згідно з розпорядженням першого заступника голови Київської облдержадміністрації В. Вакараша в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району (в межах проходження Великої кільцевої дороги) на підставних осіб, в інтересах вищевказаних народних депутатів, було надано земельну ділянку лісового фонду загальною площею 70 га;

5) Протягом 2006-2007 років земельні ділянки в с. Княжичі та с. Зазим'я Броварського району Київської області (в районі проходження Великої кільцевої дороги) були скуплені фізичними особами, підконтрольними депутату Броварської міської ради Піддубнику С.В. та Б.Губському, в обхід мораторію на відчуження земельних ділянок (паїв) сільськогосподарського виробництва площею близько 1500 га з використанням судових рішень Бориспільського (судді Корнієць М.І., Луценко М.О.) та Фастівського міськрайсудів .

Земельні ділянки набуті громадянами України Ковальовим Олександром Георгійовичем (м. Київ, вул. Салютна, 12/62, кв. 95), Бурянчиком Василем Миколайовичем (м. Київ, вул. Січневого повстання, 26, кв. 41) та Байзаном Олегом Івановичем (Вінницька обл., Тульчинський р-н, с. Юрківка , вул. 50-ти річчя Жовтня, 8) шляхом винесення судового рішення Бориспільським міськрайсудом (суддя Корнієць М.І.) на їх користь із застосуванням виготовлених фіктивних боргових розписок між селянами і покупцями (земельні ділянки передаються в рахунок погашення заборгованості). В подальшому частина незаконно отриманих земельних ділянок (143 ділянки площею понад 170 га ) за аналогічним механізмом через виготовлення боргових розписок були продані комерційним структурам ТОВ „ Девелопмент-Технологія " (м. Бориспіль), ТОВ „ Біт-інвест " (м. Бориспіль) та ТОВ „ Інвестбуд-систем " (м. Бориспіль), підконтрольним І.В.Савченку.

Матеріали документування зазначеної протиправної діяльності були в порядку ст.97 КПК України направлені до прокуратури Київської області (від 20.09.07р. № 52/2-6979). Рішення не прийнято.

6) На даний час зазначені депутати України намагаються отримати в оренду земельні ділянки на тривалий термін на підконтрольні комерційні структури: ТОВ "Міжнародна інвестиційно-консалтингова компанія" (м. Бровари), ТОВ " Житлопобут-комплект " (м. Київ), ТОВ " Торгмашцентр "(м. Київ), ПП " Житлоінвест ЛТД" (м. Бровари), ТОВ " Мегаріелті " (м. Київ), ГШ "Житло побут" (м. Бровари) та ТОВ " Ферум-Лайм " (м. Київ) на території Княжицької сільської ради 200 га , в зоні проходження Великої кільцевої дороги.

7) ГШ "Артіль" (м. Київ), в інтересах Савченка І.В., здійснює спроби отримати в оренду земельні ділянки площею 74,2 га в межах Погребської сільської ради та 28,3 га в межах Зазимської сільської ради.

8) У 2007 році на підконтрольні Б. Губському 84 садових товариства отримано в адміністративних межах Бобрицької сільської ради Києво-Святошинського району близько 70 га земель лісового фонду.

9) З використанням тіньових схем скуплено близько 200 га паїв у селян-мешканців сіл Озера, Луб'янка та Блискавиця Києво-Святошинського району, в зоні проходження Великої кільцевої дороги.

10) На території Хотянівської , Лебедівської , Осещинської сільських рад Вишгородського району, виділено у 2004-2005 роках на підконтрольні С. Осиці 21 садове товариство близько 40 га земель в прибережній, охоронній смузі Київського водосховища. На даний час на земельних ділянках ведеться будівництво котеджних містечок.

11) Шляхом скупівлі земельних паїв у мешканців населених пунктів, розміщених вздовж річки Тетерів Іванківського району особами близькими до депутат ВР України К. Бондарева отримано під контроль близько 200 га земель сільгосппризначення та викуплено територію колишніх баз відпочинку ( 40 га лісового фонду) в адміністративних межах Блідчанської сільської ради Іванківського району Київської області.

Крім того з метою посилення власного адміністративного ресурсу Савченком І.В., Бондаревим К.А. та Осикою С.Г. здійснюються заходи щодо розстановки підконтрольних їм людей на керівні посади районних Управлінь земельних ресурсів та відділів Державного земельного кадастру, які здійснюють контроль та погодження виділення земельних ділянок на території Київської області.

Так, враховуючи тісні зв'язки з призначеним на посаду голови Державного агентства земельних ресурсів України Володимиром Воєводіним, на керівні посади районних підрозділів Держземагенства (Вишгородський, Києво-Святошинський , Бориспільський, Васильківський, Обухівський, Броварський райони та м. Бровари) були призначені люди близькі і підконтрольні Б. Губському, на початку 2008 року ними зміщено з посади начальника Головного управління охорони природного середовища в Київській області А. Ольшанського і призначено О. Чабанова.

Керуючись нормами Закону України “Про статус народного депутата України”, прошу Вас розглянути зазначене депутатське звернення та втрутитися в ситуацію, яка загрожує значними втратами для держави і громадян України. Прошу Вас дати доручення Службі безпеки України та Генеральній прокураторі України провести розслідування зазначених фактів і надати їм правову оцінку.

З глибокою повагою, Оробець Л.Ю.

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі