Позиція партії друкуватиДрукувати

Міжнародні відносини

2013-11-21 11:29:41

Вадим Карасьов: Україна вправі розраховувати на фінансову допомогу від ЄС у разі підписання Асоціації

У процесі переговорів про Асоціацію з Європейським Союзом Україна має наполягати на наданні їй фінансової допомоги для підтримки бюджету та проведення модернізації промисловості. Про це в ефірі телеканалу БТБ заявив один із лідерів Єдиного Центру Вадим Карасьов.

 

Політик нагадав, що країни Східної Європи отримували таку фінансову допомогу і на етапі асоційованого членства, і ставши повноцінними членами ЄС. Водночас, Карасьов зазначив, що українська економіка може зажадати більш істотних фінансових вливань  через її великі масштаби та високого рівня економічної інтеграції з країнами колишнього СРСР, яка з підписанням асоціації може бути порушена і Україна понесе економічні втрати.

 

«Ми йдемо на ризики, втрачаємо ринки. Угода про асоціацію з ЄС, особливо на першому етапі, поки що не дає відчутних компенсаторів, щоб утримати баланс», - сказав Карасьов.

 

Він нагадав, що одразу після підписання асоціації Україна очікує транші від Міжнародного валютного фонду - на 670 млн євро і на 200 млн євро. Але ці гроші будуть призначені для держбюджету країни. Це буде технічна допомога на адаптацію технічних регламентів, підтримку ринку цінних паперів, зміцнення довіри інвесторів до України і т.д.

 

«Загалом на модернізацію, а не тільки для держбюджету, будуть потрібні серйозні гроші. Тому не випадково Президент України і прем'єр-міністр говорять, що це сума десь від 200 до 500 мільярдів євро. Зрозуміло, що це не на рік, а на багато років. Але ми повинні мати гарантії, що будуть джерела такого фінансування», - пояснив політик.

 

В.Карасьов нагадав, що під час підписання Асоціації, а пізніше після вступу ЄС, Польщі спочатку були списані борги на $ 17 млрд, а пізніше країна отримала приблизно такі ж обсяги фінансової допомоги. Те ж стосується й інших країн Східної Європи, які знаходили членство в ЄС. Тому, на думку експерта, Україна має підстави вимагати такої допомоги від Євросоюзу в контексті асоціації. Карасьов вважає, що саме значні фінансові вливання ЄС в економіки країн Східної Європи допомогли зробити їм такий прорив.

 

Політик додав, що з наближенням саміту у Вільнюсі в Європі все більше розуміють цінність України для всього континентального спільноти, адже не випадково деякі європейські політики стали говорити про реалізацію свого роду «плану Маршалла» для нашої держави.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі