Позиція партії друкуватиДрукувати

Міжнародні відносини

2013-11-22 10:34:06

Віктор Балога: Від ЄС і США залежить те, з ким Україна виходитиме з економічного піке

Є багато варіантів послань із Києва для Заходу після того, як українська влада цей самий Захід і «послала». Можна і далі брехливо і цинічно, з погано прихованими посмішками, гундосити про прихильність курсу на Європу, як це роблять затрапезні спікери правлячої партії. Про це заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

 

Політик продовжив, що можна довго безпорадно голосити, як це робить опозиція, і вкотре закликати і далі тиснути на Януковича, щоб він випустив Тимошенко. Однак у цьому політичному фарсі, яким по суті є позиція обох таборів, випадає питання, яке єдине має дійсно справжнє значення. Це доля на ближчу перспективу 46-мільйонної країни, не десь в африканських пісках, а в центрі Європи. А доля цієї країни, її внутрішня стабільність і «не ризикованість» для стабільності в усьому регіоні Центральної Європи зараз залежить не від ЮВТ, не від імітації протистояння влади і опозиції і навіть не від результатів виборів 2015 року.

 

«Зараз головним фактором стала економіка. А економічний організм України зараз задихається, що ясно абсолютно всім. І питання зараз у тому, хто дасть фінансову ін’єкцію – Захід, Росія (отже, пострадянська неоімперія) чи якась уявна третя сторона. І тому послання «посланому» Заходу полягає в тому, що саме від нього, насамперед ЄС і США, зараз залежить, із ким Київ буде виходити з економічного піке» - впевнений Балога, .

 

Він запевняє, якщо це буде західна допомога (кредити з чітким контролем за використанням) і інвестиції – це означатиме реальне продовження політичного вектора на Захід. Якщо Україна візьме російські позики, то тим самим вона ковтне гачок, за який її підсічуть у Митний СРСР. Тому Захід не повинен закривати співпрацю з Україною хоча б через те, що йому не слід плутати інтереси нинішньої влади та перестороги Януковича з інтересами і майбутнім всієї країни.

 

«Рівно так само Заходу категорично не слід думати, що будь-хто в Україні, включно з ЮВТ, більший і важливіший за саму Україну. Тільки продовження економічних контактів з Києвом, хай навіть у нинішньому вигляді влади, втримає Україну від внутрішньої дезінтеграції з геополітичними метаннями, резонанс від яких труситиме і всю Європу. Підйом української економіки – це вже не суто внутрішня справа України. Це питання спільної відповідальності Європи за країну, яку вона ж і називає європейською», - переконаний Віктор Балога.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі