Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2008-06-26 11:39:00

Оробець: Незалежне тестування створило для всіх рівні можливості вступу до ВНЗ

25 червня в Івано-Франківську відбулась зустріч із провідними освітянами області народного депутата України (Єдиний Центр), голови підкомітету з питань базової освіти профільного комітету ВРУ Лесі Оробець. На нараді обговорювали пропозиції щодо вдосконалення системи зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), розроблені робочою групою у Києві.
На підсумковій прес-конференції Леся Оробець зазначила, що ЗНО створило рівні можливості вступу до ВНЗ, як для більш забезпечених, так і для менш забезпечених дітей, як для випускників міських шкіл, так і для випускників шкіл сільської місцевості. «Розуміння цих можливостей стало серйозним заохоченням до навчання для дітей сільських шкіл, - розповідає Леся Оробець. - В результаті проведеного тестування ми отримали таку картину, що діти незалежно від місця проживання, приблизно, показали однакові результати. Хоча діти в селах мають технічно менше можливостей здобути якісну середню освіту».
Також Леся Оробець зазначила важливість створення банку тестів, з чим однозначно погодились освітяни Івано-Франківської області. «Створення 20-30 тис. тестів, які будуть відкриті для громадськості, по-перше, знизить рівень корупції, адже ми неодноразово чули про те, що тести перед ЗНО можна було купити. По-друге, надасть вчителям можливість краще підготувати учнів до незалежного тестування. І, по-третє, кожен педагог зможе висловити свою думку на рахунок того чи іншого завдання» – зауважила народний депутат.
Леся Оробець відзначила високий організаційний рівень проведення ЗНО в цьому році. А також повідомила, що наради з освітянами по питаннях незалежного тестування будуть проведені у всіх областях України, всі отримані пропозиції будуть розглянуті та враховані в майбутньому.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі