Позиція партії друкуватиДрукувати

Релігія

2014-08-07 10:16:18

Віктор Балога – Митрополиту Онуфрію: Доручіть, щоб в українських храмах не згадувалося ім’я російського патріарха


Лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога звернувся до Митрополита Чернівецького та Буковинського Онуфрія, Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри Української Православної Церкви. Далі текст листа:

 

 

Ваше Високопреосвященство!

 

            


У сьогоднішніх важких для нашої Батьківщини умовах звертаюсь до Вас, шановний Владико, з приводу посильної допомоги Церкви.


Сьогодні обов’язок кожного – захищати свою Батьківщину від агресора зі зброєю в руках, допомагаючи армії, підтримуючи державу на всіх рівнях. І в цій справі надзвичайно важливою є позиція найбільшої української церкви. Духовенство Української Православної Церкви не може стояти осторонь, а тим більше підігрувати тим, хто веде війну проти України і нашого народу. Прийшов час українському духовенству зайняти чітку проукраїнську позицію. І вона мала б виявлятися не лише на рівні загальних заяв, а й у конкретних діях:

 

По-перше, Українська православна церква і кожен представник духовенства мали б публічно засудити дії російського агресора. Така позиція є вкрай важливою для держави і для усіх вірників. Слово Церкви і Слово Боже завжди мали вирішальний вплив у критичний для держави час. Крім цього, Ви, як Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри, можете якнайшвидше дати доручення єпископам, щоб в українських храмах не згадувалося ім’я російського патріарха. Бо саме він сьогодні підтримує і благословляє війну проти України.   

 

По-друге, публічно підтримати курс держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Саме позиція Церкви у цьому питанні не лише зробить нашу державу сильнішою. Вона може зупинити брудні спекуляції проросійських політиків на тему майбутнього України.

 

По-третє, чітко заявити свою позицію і зробити конкретні дії по об’єднанню українського православ’я в Єдину Помісну Церкву. Це той крок, який дозволить зупинити духовний та ідеологічний наступ Російської Федерації. Крім цього – реально об’єднає українське суспільство і зупинить духовний розкол України.

 

По-четверте – кожна громада і кожен священнослужитель Української Православної Церкви мають конкретно підтримати нашу армію. Це може бути щоденна робота кожного церковного осередку по збору пожертв та допомоги для армії. Крім цього, у критичний для України час, Церква має не будувати нові храми, а підтримати наших солдатів: як Божим Словом, так і коштами. 

 

Усе це – наша спільна справа і обов’язок Церкви не лише перед Україною, але й перед Богом.

 

 

 

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі