Позиція партії друкуватиДрукувати

Міжнародні відносини

2015-01-09 12:54:02

Віктор Балога: Не буде недипломатичних заяв МЗС, тоді не буде істерики деяких угорських політиків

Приїзд на Закарпаття по приватних справах, з позицією по закарпатських угорцях молодого дипломата Клімкіна говорить лише про нерозуміння ситуації. Про це заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

 
Політик переконаний, що міністр помиляється, коли говорить, мовляв угорці України перетинають наш кордон за паспортом громадянина України, а кордон з Угорщиною - за угорським. Це великий міф. Українські угорці їздять, але переважно ходять пішки, в Угорщину до своїх рідних і дітей. І це в основному люди старшого віку. Всі, хто перетинають кордон, використовують український паспорт, і на угорському кордоні, і на українському.
 
«Вчора в цьому зайвий раз переконався особисто. На угорському кордоні взяв до себе в машину літню сім'ю, бо люди могли б замерзнути у черзі. Для перетину використовували українські паспорти. Це я бачив на власні очі. Ось вам і типова сім'я угорців України - люди немолоді, у яких там діти і родичі. Але, своє життя вони пов'язують з Україною. Так, угорці Закарпаття мають паспорти Угорщини, так само як деякі депутати і державні службовці мають паспорти Ізраїля, Кіпру, Швейцарії, а окремі з них, цього навіть не приховують. Тому, якщо влада хоче врегулювати це питання, то варто починати з себе», -заявив Віктор Балога.
 
Він вважає, що головне, аби не було недипломатичних заяв МЗС, тоді не буде істерики деяких політиків у самій Угорщині. Бо міністр наговорив і поїхав, а регіон не спокійний до сих пір.
 
«І ще одне. Хочу, щоб кожен добре засвоїв, що наявність двох паспортів не заважає закарпатським угорцям воювати і віддавати своє життя за Україну», - переконаний лідер Єдиного Центру.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі