Позиція партії друкуватиДрукувати

Реформування держави

2016-09-01 11:42:02

Віктор Балога: Влада угробила аеропорт «Ужгород»

Чому не працює Міжнародний аеропорт "Ужгород". Не тому, що на Закарпаття ніхто не хоче літати. І навіть не через те, що закінчився термін дії угоди зі Словаччиною, яка дозволяє нашим літака «зачіпати» їхній повітряний простір при зльоті та посадці в Ужгороді. Правда набагато банальніша. Про це заявив голова Єдиного Центру Віктор Балога.  

 

Політик спростував міфи, що, начебто, на Закарпаття ніхто не хоче літати.
 
«До Ужгороду завжди літав рейс з Києва. Але цього року, на початку літнього туристичного сезону аеропорт працювати перестав.
 
Насправді теза про те, що літати на Закарпаття не вигідно, не витримує жодної критики. Закарпаття завжди було привабливим для туристів, а після анексії Криму, попит на літній відпочинок в Карпатах збільшується щороку. Підтвердженням комерційної привабливості напрямку є офіційна заява МАУ про готовність відновити авіасполучення між Києвом і Ужгородом.
 
Ще один міф – що причиною зупинки є відсутність згаданої угоди між Україною та Словаччиною.
 
Термін її дії і справді закінчився, але це не може бути причиною не приймати рейси. В Міністерстві інфраструктури стверджують, що зі словаками досягнуто домовленість, згідно якої одним із варіантів є виконання рейсів за правилами візуальних польотів із попереднім, не пізніше 30 хвилин, погодженням.
 
У зв’язку з цим, було дане протокольне доручення аеропорту «Ужгород» внести відповідні зміни до Інструкції з виконання польотів. Але за 2 місяці адміністрація аеропорту так і не поінформувала Міністерство інфраструктури про виконання цього доручення.
 
Власником аеропорту є Закарпатське обласне комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Ужгород», яке підпорядковується Закарпатській обласній раді. Тому насамперед потрібно питати у керівництва обласної ради, чому аеропорт не виконав формальність, пов’язану зі зміною інструкцій», - констатує В.Балога. 
 
Крім того, на його думку, існує низка питань, які впливають на роботу і розвиток летовища: в першу чергу з вини Ужгородської міської влади, яка допустила роздачу земель та забудову територій біля аеропорту, що обмежує огляд з диспетчерської вишки і не дозволяє його розширити та модернізувати світлосигнальне обладнання.
 
«Ці люди борються за туристичну привабливість краю лише на папері. А по суті угробили аеропорт, який працював до останнього часу. Не знаю, що має відбутися, щоб вони хоча би пальцем поворухнули для відновлення того єдиного рейсу, який літав з Києва. Бо на більше вони просто не здатні», - підсумував політик.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі