Позиція партії друкуватиДрукувати

Криза в Україні

2016-11-03 13:54:58

Віктор Балога: Політики мають перерахувати половину своїх задекларованих статків на соціальні проекти

Якщо б кожен, хто задекларував кошти готівкою, віддав 50% у фонд розвитку України, то це могло би заспокоїти суспільство. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявив голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.

 
Він констатує, що Президент України подав свою декларацію практично останнім, за декілька годин до закінчення терміну подання, а мав це зробити першим і показати приклад, що ця система працює. Більше того, Петро Порошенко має внести ініціативу: половину задекларованих коштів державних службовців віддати на розвиток країни.
 
До прикладу, в проекті бюджету на 2017 рік для важкохворих українців уже 5 років поспіль виділяють одну і ту ж суму коштів - 203 мільйони гривень. Якщо в 2010 році це, можливо, і були значні гроші, то зараз це дріб'язок.
 
«Якщо б чиновники проявили ініціативу і віддали половину задекларованих коштів, то допомогли б цим важкохворим людям. Крім того, вистачило б грошей і для лікування військових закордоном, оскільки зараз цією проблемою займаються волонтери. Це, до речі, непоганий вихід з піке, в якому опинилася українська політична еліта”, - зазначив Віктор Балога.
 
Також Віктор Балога зазначив, що е-декларації не впливають на інтеграцію України до європейських інститутів. Сьогодні зелене світло для інтеграції до ЄС нам не вмикає Голландія. Схожа ситуація вже була в 2008 році. Тоді і Президент, і Прем’єр-міністр і Голова Верховної Ради України підписали звернення до НАТО на саміті, який відбувся в Бухаресті. Під час засідання саміту так само Голландія зупинила наш рух до Європи.
 
«Сьогодні ми розуміємо, що це гра. І коли ми з вами говоримо про членство України в ЄС, то я твердо можу сказати, що навіть в дальній перспективі цього не буде. Про питання “Україна в НАТО”, яке є також певною сходинкою у входженні до західних інститутів, зараз нам доведеться забути, якщо ми не хочемо розв'язати війну з Росією”, - наголосив голова Єдиного Центру.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі