Позиція партії друкуватиДрукувати

Депутатська діяльність

2016-11-10 13:03:36

Віктор Балога пропонує підняти штрафи за забруднення територій

 

Сьогодні в Україні штраф за сміття, залишене в лісі, складає від 85 до 170 гривень. Така сума як не лякає порушника, так і не мотивує природоохоронні органи притягати людей до відповідальності. Про це йдеться у супроводжувальних документах до проекту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення» (щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення правил поводження з побутовими відходами), який подав на розгляд Верховної Ради голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога.
 
 
В документі йдеться, що дуже часто підрядні компанії «забувають» вчасно вивозити сміття у великих містах. В результаті, у людей під вікнами виростають цілі гори відходів, які потім по всьому мікрорайону розносять собаки і вітер. Але в законодавстві немає жодної відповідальності для підрядника, який «забув» зробити свою роботу. І зрозуміло, що він потім не ходить по дворах і не прибирає результати своєї недбалості. Хоча, якби за невчасно вивезені відходи було передбачено відчутний штраф, то це стало б додатковою мотивацію робити свою роботу на совість.
 
Тому В.Балога вніс на розгляд ВР законопроект, який передбачає підняття штрафів до 1 700 гривень для тих громадян, хто свідомо смітить. А для тих, хто вчасно його не вивозить – до 2 550 гривень.
 
Політик переконаний, що нововведення глобально не вирішить проблему. Потрібно будувати сміттєпереробні заводи  і сортувати відходи. Але цей закон точно допоможе в роботі тим громадам і службовцям, які, принаймні, готові боротися з порушниками.
 
Текст законопроекту:  http://edc.org.ua/ua/law_initiative/91_Proekt_Zakonu_Ukrainy__%C2%ABPro_vnesennya_zmin_do_Kodeksu_Ukrainy_pro_administratyvni_pravoporushennya__(shchodo_posylennya_administratyvnoi_vidpovidalnosti_za_porushennya_pravyl_povodzhennya_z_pobutovymy_vidhodamy)%C2%BB

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі