Позиція партії друкуватиДрукувати

ЖКГ

2017-04-10 13:04:30

Віктор Балога: Реально зекономити 10 млрд кубів газу, які йдуть на комунальні послуги

Голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога звернувся до Президента України:

 

«Пане Президенте. У Європі, куди ми йдемо, енергоносії уже дешевші, ніж у нас.

 

І на це є ряд причин:

 

1. Всі продукти життєдіяльності на очисних спорудах вони переробляють і з цього отримують електрику, тепло і добрива. Бізнес дуже рентабельний і швидко окуповується. При цьому сировина постачається постійно.

 

За підрахунками, це буде коштувати 3 млрд 220 млн доларів, щоб у кожному обласному центрі і у місті обласного значення на очисних спорудах збудувати ТЕС.

 

Для прикладу, за розрахунками закордонних спеціалістів, Бортничам потрібно 460 млн доларів, щоб почати переробляти відходи і робити з цього гроші і енергію. Але не мільярд, як про це говорять.

 

2. Сміття.

 

У Європейських містах сміттєпереробні заводи знаходяться в самому центрі і на екологію і життя людей це не впливає.

 

Для прикладу, чому у Львові не можна в місті побудувати сміттєпереробний завод, як побудували у Відні?

 

3. Енергоефективність.

 

На сьогоднішній день реально зекономити, як мінімум, 10 млрд кубів газу, які йдуть на комунальні послуги, якщо у переважній більшості міст обласного підпорядкування систему тепломереж ліквідувати та замінити на більш ефективні джерела енергії.

 

Але з цими трьома проблемами ніколи не справиться місцеве самоврядування. Це питання світогляду і розуміння першими особами, що потрібно запросити західних фахівців, щоб розробили план по цих блоках.

 

Ціна питання - 6 мільярдів доларів, які по-перше одразу почнуть приносити ефект, а по-друге окупляться максимум за 5 років і почнуть приносити прибуток.

 

Раджу Вам, пане Президенте, запросити ЄБРР, "Світовий банк" та оголосити про ці програми та гарантії уряду під будівництво цих об'єктів інфраструктури.

 

Банки прийдуть з радістю, фінансування буде не більше, ніж під 2-3% і це можна зробити ще до кінця Вашої каденції. Тоді буде зрозуміло, що Ви хочете щось робити. Бо деякі вундеркінди уже пропонують зробити смітник з Чорнобильської зони.

 

Коли Ви це зробите по продуктах переробки і це буде власністю громад, ви зможете надавати воду населенню безкоштовно, як зараз у Австрії.

 

Це і є справжня політика, бо вода, сміття, тепло стосується кожного. Зможете навести у цьому порядок - з підтримкою людей проблем не буде».

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі