Позиція партії друкуватиДрукувати

Депутатська діяльність

2017-11-07 15:17:20

Віктор Балога: Недоторканність президента в Україні подібна до недоторканності монарха

Голова Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Балога на своїй сторінці у Facebook написав:

 

«Декілька тижнів тому попросив свого друга, одного з найкращих конституціоналістів Європи Володимира Шаповала допомогти мені у підготовці законопроекту про внесення змін до Конституції в частині імпічменту.

 

Я завжди виступав за баланс влади у питанні відповідальності. Якщо сьогодні, навіть з цим недосконалим законодавством, можна зняти недоторканність з депутата, то недоторканність президента в Україні подібна до недоторканності монарха. Формально це зробити дозволено, а реально стаття 111 Конституції, мовою юристів, є «мертвою буквою».

 

Законопроект вже готовий, але щоб його зареєструвати, потрібно 150 підписів народних депутатів. Сподіваюся, що всі, хто говорили, що в державі не повинно бути недоторканних, поставлять свій підпис під цим документом. Більше того – я готовий поділитися співавторством з кожним народним депутатом, який підпишеться за цей законопроект.

 

Ключовими ідеями цього документу є те, що президент може бути усунутий від посади не лише за кримінальні злочини, а й за порушення Конституції, як це є в цивілізованому світі. По-друге, для оголошення імпічменту достатньо буде, як у цивілізованому світі, 2/3 голосів парламенту, а не ¾, як зараз, бо це нереально і можливо тому така норма є лише в Конституціях Казахстану і Азербайджану. По-третє ми встановлюємо чіткі строки щодо кожного з етапів процедури імпічменту.

 

І хотів би наголосити – це безособовий документ. Він не є закликом до повалення влади і стосується не особисто Петра Порошенка, а інституту Президента України. Батьки-засновники, коли писали Конституцію, чомусь заклали у ній процедуру імпічменту, притаманну азійській традиції, а ми рухаємося в бік Європи. Відповідно, Основний закон має відповідати нашим прагненням».

 

Більш детально з цим законопроектом можна ознайомитися за посиланням: http://edc.org.ua/ua/law_initiative/95

 

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі