Позиція партії друкуватиДрукувати

Державна безпека України

2008-08-27 16:21:00

Білозір: США та Великобританія мають вжити додаткових заходів для забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України

Голова підкомітету з питань міжпарламентських зв'язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин Комітету у закордонних справах Оксана Білозір вважає, що Україні необхідно невідкладно порушити питання щодо отримання додаткових гарантій безпеки з боку США та Великобританії у зв’язку з її добровільною відмовою від ядерної зброї.
Про це вона заявила, коментуючи визнання Російською Федерацією незалежності Абхазії та Південної Осетії.
"У 1994 році був підписаний чотиристоронній меморандум між Україною, Російською Федерацією, Великобританією та США про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Оскільки, Російська Федерація, визнавши в односторонньому порядку незалежність Абхазії та Південної Осетії, пішла на грубе порушення міжнародного права, Україна не має гарантій, що Росія дотримуватиметься положень зазначеного Меморандуму. Тому необхідно ініціювати питання про пошуки інших механізмів, які б дали чіткі гарантії державного суверенітету України та непорушності її кордонів", зазначила народний депутат.
На думку Оксани Білозір, до часу приєднання України до колективної системи безпеки, необхідно порушити питання перед США та Великобританією, як сторонами Меморандуму про гарантії безпеки для України, про практичну реалізацію цих гарантій. Зокрема, мова йде про підписання тристоронньої угоди, яка б конкретизувала порядок надання допомоги Україні у випадку загрози її державному суверенітету та територіальній цілісності.
"В руслі тих подій, що відбуваються на міжнародній арені, ми бачимо, що нам необхідно отримати чітко виписаний документ, який конкретизуватиме порядок надання Україні допомоги (в тому числі і військової) у разі агресії проти неї", - зазначила політик.
Депутат також висловила думку, що в рамках угоди про порядок надання допомоги Україні у випадку загрози її державному суверенітету та територіальній цілісності необхідно передбачити створення в Україні постійно діючого Центру моніторингу загроз, до якого ввійшли б військові та фахівці інших сфер з України, США та Великої Британії.
"Добровільно відмовившись від ядерної зброї, Україна здійснила неординарний крок. І якщо, не дай Боже, Україна в результаті військового конфлікту втратить хоч сантиметр своїй території, це поставить під удар всю систему гарантій нерозповсюдження ядерної зброї. Тому, США та Великобританія мають вжити додаткових заходів, для забезпечення державного суверенітету і територіальної цілісності України", - переконана народний депутат.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі