Позиція партії друкуватиДрукувати

Державна безпека України

2008-09-05 19:24:00

Білозір: Нелегальна паспортизація – загроза українській державності

«Масове видання українцям російських та румунських паспортів – це, по суті, прямий шлях до майбутньої анексії території нашої держави", - заявила народний депутат України, член Президії Єдиного Центру Оксана Білозір під час Європейського парламентського форуму з питань економічної міграції, соціальної згуртованості та розвитку в Києві.
Оксана Білозір нагадала, що саме видання російських паспортів мешканцям Південної Осетії стало офіційним приводом для нападу на Грузію. «Після цих подій ми просто не можемо допустити аналогічну практику в Україні, - відзначила народний депутат, - Хоча сьогодні ми вже маємо ситуацію, коли мешканці Севастополя отримують паспорти Російської Федерації».
Загроза застосування Південно-осетинського сценарію, вважає О.Білозір, є і з боку Румунії, керівництво якої видає свої державні паспорти громадянам України, котрі мешкають в Чернівецькій області, а також на півдні Одещини. «Набуття цією державою членства в Євросоюзі зробило румунські паспорти особливо привабливими для українських заробітчан, які мають намір виїхати до Європи. Викорінюючи нелегальну трудову міграцію як суспільне явище, Україна не може допустити надання паспортів інших держав своїм громадянам», - упевнена народний депутат.
За словами Оксани Білозір, подальша нелегальна паспортизація стане причиною для розповсюдження в Україні подвійного громадянства, яке чинним законодавством на сьогоднішній день не передбачено. «Крім того, дане явище становить загрозу і для інших європейських держав», - зазначила парламентарій.
Оксана Білозір, як член комітету ПАРЄ з питань міграції, наприкінці вересня 2008 року презентуватиме в Страсбурзі доповідь «Європейські мігранти: відносини з країнами їх походження», в якій зверне увагу на практику незаконної паспортизації. Водночас, повідомила Оксана Білозір, представник Російської Федерації на Європейському парламентському форумі наполягав на виключенні цього питання з тексту доповіді.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі