Позиція партії друкуватиДрукувати

Конституційна реформа

2008-09-12 12:24:00

Білозір: Конституційний референдум має покласти край політичним чварам

Плани щодо внесення змін до Конституції, які виношують БЮТ та Партія регіонів, є спробою узурпувати владу в країні, заявила член Президії Єдиного Центру, народний депутат України Оксана Білозір.
"Виборці не давали БЮТ та Партії регіонів права перекроювати конституційний лад, в тому числі і обмежувати повноваження Президента", - заявила політик.
Оксана Білозір вважає, що необхідно провести загальнонаціональний референдум щодо організації державної влади в Україні, щоб покласти край суперечкам відносно повноважень органів державної влади.
"Виходом з політичної кризи має стати негайне проведення референдуму щодо організації державної влади в Україні. І що раніше такий референдум буде проведено, то краще, адже це припинить політичні дискусії та спекуляції навколо того, яка форма республіки має бути в Україні – парламентська чи президентська", - зауважила народний депутат.
Оксана Білозір також вважає за необхідне включити до Конституції норму, за якою зміни до Основного закону, що вносяться парламентом, мають підтверджуватися на загальнонаціональному референдумі.
Депутат також висловила здивування тим, що деякі політики мають дуже коротку "політичну пам'ять", та нагадала, що ще влітку 2007 року БЮТ і особисто Юлія Тимошенко обіцяли організувати конституційний референдум і навіть розпочинали процедуру його проведення під час своєї виборчої кампанії. Тому відмова дослухатися до думки народу та бажання внести зміни до Конституції без його згоди є не лише ігноруванням власних передвиборних обіцянок, а й новим явищем в українській політиці – політичним цинізмом.
Як відомо, одночасно з виборами до Верховної Ради 30 вересня 2007 р. Блок Юлії Тимошенко пропонував провести референдум щодо нової Конституції, на який винести 9 питань – щодо форми правління, всенародного обрання суддів, скасування недоторканності для керівництва держави, суддів, народних депутатів та ін.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі