Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2008-09-16 13:21:00

Оробець: Учителю зі стажем – особливий статус

Народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти профільного парламентського комітету, заступник голови Єдиного Центру не бачить перспектив освітньої реформи в Україні без істотного прориву в сфері соціального захисту освітян.
«Низькі зарплати й побутова незахищеність, на жаль, уже давно перетворилися на сумну візитівку вчительського фаху. Між тим, важко на сьогоднішній день віднайти фах, який за професійним духом і державницькими потребами настільки б вписувалася в статус державного службовця», – вважає народний депутат. Усі без винятку попередні спроби законодавчого врегулювання цього питання, на думку Оробець, «грішили» низкою відверто слабких місць, які потребували кардинального доопрацювання.
Один з останніх проектів, за словами народного депутата, пропонував, зокрема, поширити на медичних, педагогічних й інших працівників державних установ кілька специфічних вимог, обов’язкових для українських держслужбовців, які могли б призвести до  невиправданого звуження прав освітян. Ідеться про істотне скорочення термінів відпустки, заборону займатися підприємницькою діяльністю, брати участі у страйках тощо. 
«Очевидно, що нема жодної потреби сліпо вішати на вчителя «джентльменський набір» державного службовця», – наголосила Оробець. За її словами, соціальну захищеність освітянина слід посилювати окремим законом, гарантуючи, зокрема, збільшення заробітної плати та розширення необхідних соціальних гарантій, а також рівень пенсійного забезпечення, що становитиме 80% максимуму заробітної плати. «Саме над таким проектом, до речі, і працює наразі моя команда»,  – повідомила Оробець.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі