Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2008-09-17 16:57:00

Оробець закликала Полохала і Табачника не «закріпачувати» студентів

Народний депутат України, голова підкомітету з питань базової освіти профільного парламентського комітету, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець протестує проти спроб відкласти «у довгий ящик» розгляд питання про трирічні примусові відробітки випускників вищих навчальних закладах. Про це народний депутат заявила за підсумками засідання парламентського Комітету з питань освіти і науки Верховної Ради України, що відбулося 17 вересня 2008 року.
«М’якість та безликість рекомендацій, запропонованих депутатам до ухвалення за підсумками літніх комітетських слухань із цього питання, просто вражає. Такі «конкретні» рекомендації можна долучити до будь-якого міністерського рішення. Попри цілу низку істотних зауважень до проекту, озвучених учасниками слухань ще в червні цього року, його зміст на сьогодні змінився хіба що косметично», – зауважила Оробець.
Найбільш дивує народного депутата збереження в тексті проекту, розміщеного на сайті МОН, сумновідомого положення про трирічні примусові відробітки після завершення навчання (ст. 56 проекту). «Міністр визнав недолугість новітніх спроб «закріпачення» студентства, а також їх неконституційність. Чому в тексті проекту досі немає змін, а ми цьому потураємо нашими «водянистими» рекомендаціями?», – наголосила у розмові з журналістами Оробець, нагадавши про публічне визнання і ратифікацію Україною Конвенції Міжнародної організації праці «Про скасування примусової праці», а також гарантоване українським громадянам статтею 53 Основного закону право на безоплатне здобуття вищої освіту в державних і комунальних навчальних закладах.
Оробець закликала колег, членів парламентському комітету з питань освіти і науки – Володимира Полохала, Дмитра Табачника, Володимира Литвина, Олеся Донія та інших авторитетних нардепів – не створювати небезпечний прецедент із легалізації обмеження конституційних прав одного з найменш захищених суб’єктів навчального процесу у вищій школі.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі