Позиція партії друкуватиДрукувати

Виборче законодавство

2008-09-24 14:19:00

Кріль: Відкриті списки оздоровлять українську політичну систему

 «Тільки відкриті виборчі списки дозволять зламати корумповану модель роботи парламенту і стануть рецептом оздоровлення української політичної системи», - заявив лідер Єдиного Центру, народний депутат України Ігор Кріль, коментуючи положення законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України», внесений ним до Верховної Ради України.
За словами Ігоря Кріля,  існуюча система виборів – одна з причин нинішньої політичної кризи.  Замість служити народу, депутати перетворились на маріонеток партійних вождів. «Лідери партій, фактично, одноосібно формують виборчі списки. Як результат, депутати працюють не для своїх виборців чи для держави, а заради задоволення інтересів партійних вождів», - наголосив лідер Єдиного Центру.
Як зазначив Ігор Кріль, його законопроект передбачає, що виборці, окрім перших п‘ятірок списків, зможуть обирати і конкретних кандидатів, закріплених за кожним з 225 виборчих округів. На думку автора законопроекту, це дозволить виборцям обирати конкретних людей, які розв’язуватимуть проблеми мешканців відповідної території, а виборчі програми будуть спрямовані на вирішення не лише загальнодержавних, але й до регіональних проблем.
 «Така система відповідає європейським моделям проведенням виборів і дозволяє наблизити депутатів до громадян. Ця система допомогла демократизації політичного процесу в Польщі, Чехії, Латвії та прискорила їхнє входження в ЄС», - сказав Ігор Кріль.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі