Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2008-04-23 11:11:00

Оробець: Освіта – не місце для авралів

Народний депутат, голова підкомітету з питань базової освіти Леся Оробець позитивно оцінює рішення Кабміну щодо створення спеціальної робочої групи з невідкладної підготовки проекту законодавчих змін задля зміцнення правового підґрунтя зовнішнього оцінювання.

«Неабиякий подив, щоправда, викликає аврал із постановкою даного питання напередодні великодніх та інших народних свят. Адже ще два місяці тому (13 лютого ц.р.) парламентський комітет з питань науки і освіти  таке завдання ставив перед урядом, – нагадує Леся Оробець. – Більше того: тоді ж мною особисто було запропоновано і в ЗМІ, і на комітеті відкласти тестування принаймні на місяць, зважаючи на ті виклики, які дехто побачив лише позавчора».

Народний депутат, водночас, не бачить сенсу в низці інших завдань, поставлених прем’єром на розширеному засіданні Кабміну. «Навіщо примушувати Мінфін за нинішніх непростих економічних умов віднаходити звідкілясь кошти для покриття збитків непопулярних вишів, які не матимуть конкурсу з-поміж студентів-контрактників? Адже державну потребу у фахівцях з вищою освітою визначає бюджет. Чи потрібно нам взагалі стільки вишів? Вся Європа сміється над нашими показниками з цього питання», – наголошує Леся Оробець.

На її думку, нововведення не лише надасть якісну характеристику рівня навчальних досягнень школярів, але й допоможе в структуруванні реальних освітніх потреб вищої школи.    

Тезу щодо збереження старої системи вступних випробувань для «заочників» Леся Оробець називає своєрідним корупційним «троянським конем»: «Досить вступити на «особливих» умовах на заочне відділення, а за півроку перевестися на стаціонар – ось вам і шпаринка для «знаючих» людей».

Подібний підхід до «поліпшення» системи незалежного оцінювання, на думку народного депутата, вихолощує його суть, нівелюючи антикорупційний потенціал нововведення. «Нам пропонують отаке собі «мирне співіснування» – незалежне тестування для всіх (сільської молоді, незаможних абітурієнтів) і традиційні іспити за гроші для «блатних». І в громадськості очі «замилені», і «номенклатурники» – ситі…», – відзначила Леся Оробець.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі