Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2008-04-21 11:17:00

Тестовий популізм загрожує єдності демкоаліції – Оробець

Народний депутат, член Єдиного Центру Леся Оробець вважає нинішню полеміку навколо перспектив зовнішнього незалежного оцінювання в Україні за участю найвищих державних посадовців черговим викликом єдності демократичної команди.

«Перестороги з вуст лідера БЮТ щодо недопущення «експериментів на дітях», виголошені публічно ледь не за добу до початку незалежного тестування ставлять під неабиякий сумнів антикорупційні зобов’язання демкоаліції в цілому», – підкреслює народний депутат.

«Подібні заяви неприйнятні як за змістом, так і за формою. З одного боку, вони ставлять хрест на сподіваннях незаможної та сільської молоді на вступ цього року до вишів безоплатно – за знаннями, перекреслюючи буквально кількома словами багатомісячні напрацювання висококваліфікованих команд Міносвіти й Українського центру оцінювання якості освіти з реформування освітянської справи відповідно до європейських традицій і вимог демократії.

З іншого боку – вже вкотре спонтанні «прозріння» прем’єра проголошуються без консультацій з політичними партнерами і без щонайменшого огляду на ризики «нової політики партії», – нарікає народний депутат.

Увагу Лесі Оробець привертає й те, що зміст і тональність заяв прем’єра дивовижним чином синхронізуються у часі з ініціативами народних депутатів від ПР, котрі очолюють першу п’ятірку кандидатів на вибори до Київради – Василя Горбаля,  Дмитра Табачника, Інни Богословської. «Складається враження, нібито прем’єр, прізвищем якої починається аналогічний список від БЮТ, у такий спосіб перехоплює в конкурентів всі популістські аргументи проти перспективного нововведення, котре наразі в столиці не користується особливою популярністю. Або ж, навпаки, докладає всіх зусиль до реалізації попередньо узгодженого плану – адже в разі підтримки даного проекту БЮТ він реально може пройти у Верховній Раді, відкинувши тим самим на довгі роки процес реформування і демократизації системи освіти в Україні», – наголошує Леся Оробець.

Особливу тривогу народного депутата викликає практика підміни понять, котрою критики впровадження зовнішнього незалежного оцінювання намагаються довести його начебто «незаконність». «Автори проекту постанови, якою представники ПР планують скасувати тестування, посилаються на ст. 34 Закону України «Про загальну середню освіту», згідно із якою «підсумкове оцінювання знань учнів та вибір його форм, змісту та способу здійснює загальноосвітній навчальний заклад». Між тим, в частині 1 ст. 34 даного закону чітко зазначено, що «зміст, форми і порядок проведення державної підсумкової атестації визначаються і затверджуються Міністерством освіти України», – наголошує Леся Оробець. На думку народного депутата, навіть школяр розуміє різницю між поняттями «підсумкове оцінювання знань» та «державна підсумкова атестація».

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі