Позиція партії друкуватиДрукувати

Соціальна політика

2008-10-29 11:58:37

Кріль: Якщо влада і далі ігноруватиме проблему безробіття, її не треба буде міняти, її зметуть

«Усі антикризові проекти, зареєстровані у ВР, не враховують того, що першим фронтом боротьби має бути стримування безробіття», - так коментує народний депутат, голова Єдиного Центру Ігор Кріль прогнози щодо зростання офіційного рівня безробіття в Україні до 8%.
«Уряд намагався не помічати кризи до того часу, поки процес не став незворотним. Лише тоді він почав пропонувати кроки щодо подолання наслідків своєї недалекоглядності», - нагадує Ігор Кріль. На його думку, закривати очі на безробіття політики не мають морального права. «Якщо кожен 10-й українець втратить роботу, а відповідно, кожна 10-та українська родина втратить постійне джерело матеріального забезпечення, жодні кризи не виправдають бездіяльності і непрофесійності влади», - сказав він.
Політик закликає терміново вжити заходів для боротьби із розгортанням безробіття. На його думку, по-перше, слід активізувати великі державні проекти, пов’язані з будівництвом. Зокрема – будівництво соціального житла. «Це не тільки допоможе створити велику кількість робочих місць, а й стимулює попит на продукцію суміжних галузей - будматеріали, металеві будівельні конструкції, меблі, тощо. Відповідно, у цих галузях не буде масового скорочення працівників», – наголосив Ігор Кріль.
«По-друге, треба зменшити навантаження на роботодавців, знизивши нарахування на фонд оплати праці з 37% до 15%. За таких умов керівники підприємств отримають вивільнені кошти, які зможуть спрямувати на оплату праці, тобто збереження робочих місць», - вважає голова Єдиного Центру, нагадуючи, що цю ініціативу його партія висловлювала і раніше – з метою вивести зарплату з тіні.
«І нарешті, держава повинна системно підійти до попередження безробіття: створювати нові робочі місця у державному секторі економіки, координувати міграцію населення, спростити дозвільну процедуру для відкриття власного бізнесу, тощо», - закликає народний депутат.
Ігор Кріль застерігає парламентарів та урядовців: «Якщо влада не приділятиме боротьбі з безробіттям належної уваги, то ані парламент не треба розпускати, ані уряд змінювати. Їх просто зметуть самі безробітні».


 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі