Позиція партії друкуватиДрукувати

Економічна криза

2008-11-03 18:53:14

Білозір: Уряду, який розвалив економіку, небезпечно доручати виведення України з кризи

Виводити країну з економічної кризи має новий склад Уряду, переконана народний депутат України, член Президії Єдиного Центру Оксана Білозір.
Як зазначила депутат, ще на початку року експерти попереджали чинний Уряд про необхідність збалансованої виплати заощаджень та соціальних виплат. Однак, урядовці займалися не економікою, а піаром, тому і розкрутили маховик інфляції.
"Якщо подивитись статистику, то лише за чотири місяці з початку року Уряд виплатив заощаджень 1,8 млрд. грн. Але ж товарне наповнення, особливо серед продовольства, не зросло! На ринках, в магазинах людей зустріли нові ціни. За ці чотири місяці зростання індексу споживчих цін склало – 13%, м\'ясо подорожчало на 26%. Уряд же, замість визнання власних помилок, намагається збити ціни на продукти шляхом зниження курсу долара, щоб завезти імпортне продовольство", - наголошує депутат.
Білозір нагадує, що за інформацією Держкомстатистики, лише за 8 місяців цього року імпорт м’яса склав 992 млн. доларів. Причому, імпорт перевищив експорт на 423,0 млн. доларів, тобто більше ніж на 2 млрд. грн. В тому числі, було імпортовано 163 тисячі тон м\'яса птиці ("ніжки Буша") - на 1 млрд. гривень.
На думку Оксани Білозір такі заходи Уряду нищили національного виробника (в тому числі і експортерів) і погіршували платіжний баланс, однак не допомогли подолати інфляцію.
Депутат зазначила, інфляція у свою чергу потягла вгору кредитні ставки, і Україна отримала іпотечну кризу. Банки не могли видавати кредити нижче за рівень інфляції, а брати іпотечні кредити під 20% річних – це безглуздя, оскільки виплати відсотків по таких кредитах перевищують вартість самої квартири. До того ж, не так багато українців можуть дозволити собі виплачувати кредит в сумі 1,5 тисячі доларів на місяць.
«Криза на ринку житла привела до кризи будівельну галузь, постраждала також транспортна галузь, металургія. Коли внутрішня економічна криза була в розпалі, до неї додалися ще й зовнішні чинники. Однак, прем\'єр-міністр Юлія Тимошенко, на засіданні Кабінету Міністрів 17 вересня, стверджувала, що в Україні кризи немає і повідомила "про зростання української економіки, незважаючи на нестабільність світових фінансових ринків". Втім, не пройшло й місяця, як майже 100 тисяч людей втратили роботу, повний хаос з курсом гривні, обвал економіки (зупиняються заводи та шахти)», - підкреслила парламентарій.
Білозір також наголосила, що «зачарованому своїми "успіхами" уряду, що не лише не помітив ознак кризи, а й своїми діями поглибив її перебіг, довів економіку до такого стану, і який категорично відмовляється визнати свої помилки, дуже небезпечно доручати виведення України з нинішньої економічної кризи».
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі