Позиція партії друкуватиДрукувати

Економічна криза

2008-11-10 17:55:23

Білозір: Без оптимізації соціальних платежів українці можуть не дочекатися пенсій та допомоги по безробіттю

«Парламенту ще до кінця року необхідно розробити та прийняти проект Закону України "Про єдиний соціальний внесок" з тим, щоб оптимізувати діяльність фондів соціального страхування», - заявила, народний депутат, член Президії Єдиного Центру Оксана Білозір.
Депутат зазначила, що «таке рішення є вкрай необхідним для надання підтримки середньому і малому бізнесу в умовах економічної кризи».
На думку Оксани Білозір введення єдиного соціального внеску, який має замінити платежі до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування (з тимчасової втрати працездатності; від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; на випадок безробіття) дозволить знизити сукупний рівень соціальних відрахувань без зниження загального рівня їх надходжень.
"В умовах економічної кризи, коли підприємці рахують кожну копійку, важливо надати їм хоч невелику підтримку. Якщо в результаті введення єдиного соціального внеску за рахунок скорочення адміністративних витрат ми знизимо сукупний розмір відрахувань хоча б на 3-5% - це вже буде підтримка для бізнесу. Крім того, замість семи платіжних документів підприємець понесе до банку один. Замість чотирьох звітів, бухгалтер понесе один звіт. Це економія коштів, часу і людських ресурсів", - зазначила Оксана Білозір.
Депутат вважає, що бізнес в умовах кризи, має отримати імпульс для свого розвитку.
"Ми маємо сьогодні дати бізнесу позитивний сигнал. Послабити податкове навантаження, щоб підприємці відчули впевненість у завтрашньому дні. Інакше, криза лише ускладниться", - зазначила депутат.
Оксана Білозір також повідомила, що вже сьогодні спостерігаються негативні тенденції на ринку зайнятості. Із-за зниження бізнес-активності все більше людей залишаються без роботи. Знову почастішали випадки затримки зарплати, а її середній рівень вперше за останні роки почав знижуватися.
Зменшення фонду оплати праці означає, що Пенсійний фонд та фонди соціального страхування завершать рік з дефіцитом і, відповідно, не зможуть профінансувати необхідні видатки. Тому, щоб не допустити такої ситуації, Оксана Білозір пропонує невідкладно прийняти закон про єдиний соціальний внесок, поклавши функції з його адміністрування на Пенсійний фонд України.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі