Позиція партії друкуватиДрукувати

Економічна криза

2008-11-28 14:53:07

«Військовий комунізм» не для банківської системи - Оробець

Народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець застерігає уряд від захоплення адмініструванням у сфері продажу державних цінних паперів. Про це вона заявила, коментуючи намір Кабміну щодо випуску облігацій внутрішньої державної позики на 20 млрд. гривень для покриття дефіциту держбюджету.
«Емісія цінних паперів в умовах кризи збуту не може бути антикризовою панацеєю. Більше того, латання бюджетних дірок за рахунок випуску державних облігацій, що не мають комерційного попиту, закладає міну уповільненої дії під українську економіку. Щонайменше воно завершиться новою хвилею знецінення гривні», – зауважила Оробець.
За нинішньої ситуації народний депутат бачить два чітко прогнозованих шляхи перетворення цінних паперів Кабміну на гроші. «Один з них мобілізує на придбання облігацій державні «Ощадбанк» й «Укрексімбанк», що закладають їх у свою чергу в Національному банку. У такому разі кінцевим платником виступає НБУ, що змушений вдаватися до позапланової емісії гривневої готівки. Побічним наслідком такого сценарію є новий стрибок інфляції, а його місткість обмежується платоспроможністю обох банків, що, за даними експертів, сягає 7 млрд. гривень», – наголосила Оробець.
Решту облігацій, на думку народного депутата, Нацбанк може конвертувати в гроші для Кабміну, встановивши залежність між списком комерційних банків, що рефінансуються за кошти МВФ, і списком найбільших покупців державних цінних паперів, які фактично підуть під заставу даних коштів. «Це нагадує продподаток часів «військового комунізму», котрий навряд чи додасть міцності вітчизняній банківській системі», – вважає заступник голови Єдиного Центру.
Народний депутат пророкує комерційний успіх облігаціям Кабміну виключно в тому разі, якщо вони будуть гарантовані майновими правами на конкретні об’єкти державної власності. «Але в такому разі виникає не менша загроза – в обхід Фонду держмайна уряд отримує практично неконтрольований ніким механізм передачі в «потрібні» руки підприємств, що мають комерційну перспективу»,  – попередила Оробець.
 


 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі