Позиція партії друкуватиДрукувати

Економічна криза

2008-12-22 13:01:00

Тимошенко, прагнучи зайняти посаду Президента, готова остаточно добити економіку країни - Балога

Останні публічні заклики та звинувачення, озвучені Прем\'єр-міністром Юлією Тимошенко, означають фактичний старт її президентської кампанії, яка буде супроводжуватися провокуванням суспільної нестабільності та масованими викидами брехні. Про це заявив сьогодні Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога.

На його переконання, Ю.Тимошенко пішла ва-банк не тільки проти чинного Глави держави, а й проти народу та країни. Цілковита нездатність нинішнього Кабінету Міністрів нейтралізувати катастрофічні наслідки власного урядування для вітчизняної економіки буде маскуватися пошуком винних. Прем\'єр не добиратиме слів і вдаватиметься до всіляких вивертів, аби скинути з себе відповідальність за свою економічну неспроможність. Вона намагатиметься переконати громадськість, що тільки з нею потрібно пов\'язувати надію на подолання економічної кризи.

В.Балога звернув увагу, що вкотре Ю.Тимошенко підміняє словами необхідність діяти. Попри голосні обіцянки, уряд так і не підготував проект Державного бюджету наступного року, хоча Прем\'єр запевняла, що документ буде передано на розгляд Верховної Ради минулого тижня. Кабінет Міністрів не застосував економічних важелів для недопущення стрімкого обвалу курсу національної валюти. Не визначено головні макроекономічні показники, не складено реалістичного прогнозу розвитку економіки, не укладено угоди на постачання російського газу. На цьому тлі загрозливими темпами збільшується заборгованість із зарплат і соціальних виплат, зростає дефіцит Пенсійного фонду.

«Ю.Тимошенко всіляко намагається роздути власну значущість і силу, але, дивлячись на те, як допущена нею криза запресувала мільйони українців, стає очевидним, що Прем\'єр - колос, який тримається тільки на голому популізмі. Більше того, Ю.Тимошенко вигідний подальший економічний обвал, оскільки це даватиме їй можливість фонтанувати слізьми співчуття людям. Прагнучи досягти такої бажаної мети - президентської посади - вона готова остаточно добити економіку».

Глава Секретаріату підкреслив, що Президент неодноразово вимагав від Кабінету Міністрів представити пакет антикризових заходів, оформлених у проекти законодавчих актів. Замість цього уряд займається не економікою, а політикою. Він лише зміг розплатитися кадровими призначеннями за ілюзію існування коаліції у Верховній Раді. «Меншість, яка проголосила себе більшістю, не здатна приймати закони. Ю.Тимошенко вдає, ніби має парламентську підтримку, але це чистий блеф. Без голосів комуністів зараз не приймається жодне рішення парламенту. Така коаліція означає початок кінця нинішнього уряду. Саме тому Прем\'єр уникає прийняття економічних законів, ставлячи власний політичний розрахунок вище за інтереси людей».

В.Балога висловив припущення, що саме завдяки голосуванню комуністів може бути схвалено програму діяльності уряду, який дає річний імунітет проти висловлення недовіри Кабінетові Міністрів. Отже, вже невдовзі країна може переконатися, що цинізм Ю.Тимошенко не має меж, і задля втілення владних амбіцій вона готова закласти душу будь-кому, зрадивши і своїх недавніх партнерів, і своїх виборців.

Глава Секретаріату вважає, що комуністи демонстративно підтримають такий урядовий проект бюджету, який усвідомлено буде складений за заниженими показниками економіки. Тобто вони віддадуть свої голоси на підтримку популістського, а не реалістичного бюджету. Платою комуністам за такі послуги, імовірно, будуть «хлібні» посади чи економічні преференції їхнім спонсорам.

Керівник президентського Секретаріату відзначив, що першим об\'єктом своєї піар-атаки Ю.Тимошенко обрала Голову Національного банку В.Стельмаха, одночасно намагаючись замінити його на свого ставленика. «Відверто спекулюючи на темі курсу гривні, Прем\'єр робить вигляд, що ні вона, ні її уряд зовсім не причетні до обвалу національної валюти. Але варто згадати, що друга хвиля зниження курсу гривні до долара пройшла якраз після таємних переговорів Ю.Тимошенко з відомим фінансовим спекулянтом Дж.Соросом. Нині для того, щоб підім\'яти під себе ще й курсову політику НБУ, керівник уряду хоче просунути в керівництво регулятора свою людину з числа тих «любих друзів», які віднедавна увійшли в її оточення. Це марні плани. Президент ніколи не погодиться замінити В.Стельмаха, з яким має багаторічний досвід спільної роботи, у тому числі і в кризові часи, на того, хто під диктовку Ю.Тимошенко на всіх телеканалах критикує зусилля Національного банку з валютної стабілізації».

В.Балога підкреслив, що нинішньому урядові не вдасться уникнути відповідальності за допущену кризу в економіці. Суспільство вже не можна буде ввести в оману красивою брехнею, адже згубні наслідки кричущої непрофесійності Кабінету Міністрів під керівництвом Ю.Тимошенко вже відчув кожен українець.     

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі