Позиція партії друкуватиДрукувати

Соціальна політика

2009-01-14 20:05:29

Білозір: Уряд зірвав виконання Державної програми

Народний депутат України, член Президії Єдиного Центру Оксана Білозір заявила, що завдяки 226 депутатам, які проголосували за внесений урядом Закон "Про Державний бюджет України на 2009 рік", українська держава знову повернулася спиною до закордонних українців.

Як зазначила депутат, в бюджеті на фінансування заходів щодо підтримки зв’язків із українцями, які проживають за межами нашої держави, закладено кошти у сумі 100 тисяч грн.. В той же час, згідно Плану заходів щодо забезпечення співпраці із закордонними українцями на період до 2010 року, на 2009 рік мало бути виділено кошти у сумі 15 млн. 410 тисяч грн.

"У 2008 році на закордонне українство в Держбюджеті було закладено більше 20 млн. грн., в цьому році закладається 0,1 млн., тобто в 200 разів менше. Фактично, програму підтримки закордонних українців "обнулили", і вже зрозуміло, що вона зірвана", - повідомила депутат. 

Нагадаємо, що проект Закону про Державний бюджет України на 2009 рік було затверджено у Верховній Раді України 26 грудня 2008 року – 226 голосами народних депутатів. За прийняття бюджету проголосували у повному складі фракції БЮТ, Блоку Литвина, а також частина депутатів фракції НУНС (голосували "За" депутати з Народної Самооборони, Народного руху України та Української народної партії).

"Виникає питання: як може бути виконана Програма, яка полягає у наданні правової підтримки закордонних українців, збереженні їх етнічної ідентичності та національно-культурної самобутності, використанні їх інтелектуального, ділового та духовного потенціалу, зміцненні зв’язків з Україною – в межах затвердженої суми коштів – 100 тис. гривень?" – запитує депутат.

Оксана Білозір також зазначила, що вона вносила до бюджетного комітету поправку щодо виділення на фінансування заходів щодо підтримки зв’язків із українцями, які проживають за межами України, коштів у розмірі 10 млн. грн. Однак бюджетного процесу, як такого, у парламенті і не було, тому поправка навіть не розглядалась.

Депутат вважає, що те становище, в якому опинилися закордонні українці сьогодні  – це черговий приклад байдужості українських урядовців щодо проблем свого народу, як тих українців, які знаходяться в Україні, так і тих, хто перебуває за її межами.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі