Позиція партії друкуватиДрукувати

Економічна криза

2009-02-04 15:14:35

Депутати Єдиного Центру пропонують заборонити кредитування фізичних осіб в іноземній валюті

Народні депутати України – представники Єдиного Центру внесли на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України.
Метою прийняття законопроекту є захист громадян України, які уклали договори кредитування в іноземній валюті, від коливання курсів іноземних валют по відношенню до гривні, а також зниження рівня доларизації економіки України.
Законопроектом пропонується внести зміни до статей 1046 та 1054 Цивільного кодексу України, а також до статті 49 Закону України "Про банки і банківську діяльність". Зазначеними змінами передбачено, що кредити фізичним особам надаються виключно в національній валюті України – гривні (за винятком фізичних осіб - підприємців у разі виконання ними зобов’язань за зовнішньоекономічними договорами (контрактами)).
Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону надається право фізичним особам, які уклали договір кредиту в іноземній валюті, звернутися із заявою про переведення кредиту в національну валюту України – гривню – за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на день подання заяви.
При цьому, законопроектом передбачається, що при переведенні кредиту в національну валюту України – гривню, банкам забороняється стягнення комісії, або інших додаткових платежів, а відсотки за користування кредитом, встановлюються у розмірі, що не перевищує розміру відсотків за кредитами, що пропонуються даним банком в національній валюті України – гривні.

Прес-служба Єдиного Центру
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі