Позиція партії друкуватиДрукувати

Економічна криза

2009-02-05 14:01:53

Тимошенко у звіті в парламенті представила казкову країну – Балога

Звіт Прем\'єр-міністра Юлії Тимошенко про діяльність очолюваного нею Кабінету Міністрів, з яким вона виступила у Верховній Раді, має всі ознаки театральної постановки з елементами фантастики. Так оцінив виступ керівника уряду Глава Секретаріату Президента України, член Президії Єдиного Центру Віктор Балога. За його словами, з тез і аргументів Прем\'єра постає образ України як казкової держави, де всі добрі справи робить чарівна фея, а окремі біди і нещастя - з вини злих недоброзичливців. Ю.Тимошенко застосувала всі свої акторські таланти і вміле жонглювання фактами, аби відвести від себе відповідальність за власні провали в економіці.
Напевно, вже в тисячний раз Ю.Тимошенко побудувала свій виступ за простою схемою: успіхи - «це я», проблеми - «всі інші». Ці обманні трюки цього разу не спрацювали, що підтвердили критичні зауваження більшості народних депутатів. Однак і сьогодні Прем\'єр уникнула відповідей по суті незручних для себе запитань, вдавшись до явного обману та невдалих жартів. Показний гнів депутатів із фракції БЮТ продемонстрував їхню погану гру на публіку і тому не переконував. Адже кризові економічні реалії, в яких нині живе вся країна та кожен її громадянин (за винятком хіба депутатів у «біло-сердечних» шатах) , зовсім інші, ніж це намагалася довести Ю.Тимошенко.
В.Балога відзначив, що більшість економічних тез Прем\'єра побудовані на маніпуляціях із причинами та наслідками. Наприклад, щодо взаємозв\'язку між інфляцією і курсом долара до гривні в умовах переважання імпорту над експортом. Адже саме за першого урядування Ю.Тимошенко були відкриті шлюзи для неконтрольованого ввезення в Україну товарів, у тому числі й тих, які вироблялися всередині країни. Саме негативне сальдо зовнішньої торгівлі і стало суттєвим чинником уразливості української економіки, каталізувало кризові процеси на внутрішніх ринках.
«Думаю, що українські аграрії здригнулися, коли знову почули з вуст керівника уряду слово «імпорт». Ще свіжі спогади про те, як Ю.Тимошенко, намагаючись побороти черговий, спровокований непрофесійними діями її урядової команди, інфляційний і ціновий стрибок, дала зелене світло для імпорту сотень тисяч тонн дешевого і неякісного м\'яса. Величезне «дякуємо» за це й досі кажуть їй на всіх вітчизняних птахофабриках і фермах».
На думку В.Балоги, не варто Прем\'єру вихвалятися великим урожаєм, зібраним минулого року. По-перше, в цьому немає ніякої заслуги Кабміну, по-друге, мільйони тонн зерна згнили або були висипані в море, оскільки компанії-експортери так і не змогли продати збіжжя через урядову заборону. Збитки від цього рішення, так само як і від закритого Кабміном експорту олії, ще й досі підраховують українські виробники сільгосппродукції.
Глава Секретаріату Президента також вказав, що самозадоволені заяви Ю.Тимошенко про її перемоги у газових відносинах із Росією не витримують ані найменшої критики. Невигідні контракти на постачання палива, підписані під патронатом чинного Прем\'єра, вже обвалюють нашу промисловість, б\'ють по конкурентності вітчизняної продукції. Російський посередник, якому Ю.Тимошенко дозволила диктувати свої умови на 25% українського ринку газопостачання, буде встановлювати свою ціну на паливо для ліквідних підприємств. Ціна на газ для промисловості вже значно перевищила обіцяні урядом показники.
«На цьому тлі, м\'яко кажучи, недоречними і безглуздими виглядають заклики Ю.Тимошенко до оптимізму. Можливо, Прем\'єр і бачить підстави для всепоглинаючої, безмежної радості. Але тоді вона уявляє якусь іншу, придуману нею країну, без інфляції та економічного спаду, без невиплачених зарплат і зростання боргів. Дійсність зовсім інша, і вона дуже гостро ставить питання про відповідальність уряду», - наголосив В.Балога.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі