Позиція партії друкуватиДрукувати

Державна безпека України

2009-02-12 11:54:45

Заклики до ігнорування засідань РНБО є посяганням на конституційні основи держави - Балога

Рада національної безпеки і оборони України була, є і буде єдиним органом, який координуватиме та спрямовуватиме зусилля всіх без винятку органів державної влади й управління з усього комплексу питань зі сфери національних пріоритетів. Цей статус РНБО закріплений Конституцією та законами України і буде незмінним принаймні протягом терміну дії чинної редакції Основного Закону. З такою категоричною заявою виступив сьогодні Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога.
Він вказав, що після останнього засідання Ради, яка прийняла жорсткі рішення про обставини та наслідки укладання невигідних для країни контрактів на постачання російського газу, з боку Кабінету Міністрів пролунали закиди в політизації діяльності РНБО. Окремі урядовці наскільки захопилися, що за дорученням Прем\'єр-міністра Ю.Тимошенко публічно закликали ігнорувати засідання Ради національної безпеки і оборони.
Глава Секретаріату Президента наголосив, що такі заяви зроблені на межі між авантюризмом і прямим порушенням Конституції та законодавства. Він нагадав, що до складу РНБО за посадою входять Прем\'єр і кілька міністрів. Участь в її засіданнях - це не примха чи добровільна можливість, а обов\'язок згідно з Основним Законом. Жоден громадянин, включно з посадовими особами, не може не виконувати норми прямої дії, встановлені вищим законодавчим актом держави. У іншому випадку порушники мають відповісти за свої дії перед Законом.
«Нехтування вимогами Конституції гостро ставить питання про невідповідність займаній посаді того чи іншого чиновника, незалежно від калібру. Заклики не відвідувати засідання РНБО підривають конституційні засади держави. Тому Генеральна прокуратура має дати належну правову оцінку подібним заявам і, напевно, винести офіційне попередження. Усім тим, хто ставиться до державної служби як до набору вольностей, на які не діють законодавчі обов\'язки і обмеження, треба негайно вказати на двері», - підкреслив В.Балога.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі