Позиція партії друкуватиДрукувати

Державна безпека України

2009-02-12 16:28:07

Кріль: Україні потрібна нова програма приватизації

«Україні терміново потрібна нова державна програма приватизації на 2009 рік. Якщо цього не буде зроблено, українські стратегічні підприємства будуть розпродані за безцінь. І яскравим прикладом цього є планована приватизація «Укртелекому», - так прокоментував лідер Єдиного Центру, народний депутат України Ігор Кріль наміри уряду виставити на продаж «Укртелеком» та обленерго.
Політик нагадує, що у грудні 2006 року Ю. Тимошенко заявляла, що вартість «Укртелекому» складає 10 млрд. доларів. Сьогодні ж ФДМ оцінив «Укртелеком у 7,5 млрд. грн. (це менше 1-го млрд. дол.) «Менше, ніж за 3 роки ціна найбільшого українського оператора зв’язку зменшилась для Ю. Тимошенко у 10 разів, - говорить Ігор Кріль. - Якщо так піде і далі, українські підприємства просто почнуть дарувати всім бажаючим».
Народний депутат вважає, що для того, щоб визначити, за скільки продавати національного оператора зв’язку, Україні варто подивитись на приклад сусідніх країн. «Так, маленька Литва, населення якої дорівнює населенню Києва, продала свій Телеком за 750 млн. дол. Для України ж ціна має бути як мінімум у десять разів більшою», - зазначає Ігор Кріль.
«Уряду слід зрозуміти просте правило приватизації – продають тоді, коли ціна на товар є найбільшою. Під час економічної кризи ціна на наші підприємства буде в кілька разів нижчою від реальної. Це очевидні речі, які зрозумілі кожному. Якщо цього не розуміє прем‘єр-міністр, то або вона поганий економіст, або має власний інтерес до об‘єктів приватизації, - говорить політик. – Якщо існують проблеми з наповненням бюджету, тоді потрібно його змінювати, а не продавати стратегічні підприємства», - наголосив Ігор Кріль.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі