Позиція партії друкуватиДрукувати

Соціальна політика

2009-02-17 10:59:38

Оробець: Адмінресурс парламенту обслуговує тютюновий бізнес

«Тютюновому лобі наразі успішно вдається використовувати для своїх оборудок адміністративний ресурс Верховної Ради – від керівництва комітетами до експертних управлінь». Про це заявила на круглому столі в «Укрінформі» народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець.
За словами народного депутата, попри підтримку нардепами 16 грудня 2008 року законопроекту №3281, що передбачав суттєве зростання акцизів на тютюн, його було успішно «поховано» в надрах профільного Комітету з питань податкової та митної політики, яким керує депутат від БЮТ Сергій Терьохін.
«На друге читання, що планувалося 25 грудня, проект №3281 не потрапив. Натомість в авральному порядку Науково-експертне управління ВР на 23 грудня готує висновок на інший проект – №3078, зареєстрований ще влітку», - повідомила Оробець. За словами депутата, напівзабутому проекту було надано небачену підтримку: того ж дня (23 грудня) його було розглянуто в сесійній залі, прийнято в першому читанні і через комітет Терьохіна «поповнено» положеннями проекту №3409-1 його ж авторства, котрий ще 16 грудня було дружно відхилено нардепами.
«У підсумку – народні обранці, не дуже вдаючись у деталі напередодні свята, замість проекту №3281, що мав радикально збільшити тютюнові акцизи, проголосували 25 грудня в другому читанні проект №3078, яким вартість сигарет збільшувалася лише на 18 копійок», – підсумувала заступник голови Єдиного Центру.
«Ще більші дива почалися потому, як депутати помітили підміну. Аби уникнути скандалу, Литвин під стенограму дав Юридичному та Науково-експертному управлінням доручення дослідити питання і дати йому відповідний висновок», – розповіла Оробець. За її словами, понад місяць обидва управління ігнорували пряме розпорядження голови ВР і лише після прямих розпитувань народного депутата «видали на гора» хоч якісь пояснення.
«В обох управліннях мені доповіли, що реагують тільки на письмові доручення протокольного відділу ВР або ж спікера особисто. Тому на жодного співробітника виконання згаданого доручення шефа ВР не розписане. Іншими словами, проблему тихенько спустили «на гальмах». Тепер виникає питання – хто «крайній»? Науково-експертне управління, Юридичне управління, протокольний відділ чи спікер Верховної Ради?», – наголосила Оробець, припустивши, що потерпати в підсумку від такої безвідповідальності в управлінні структурами ВР все одно доведеться звичайним громадянам.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі