Позиція партії друкуватиДрукувати

Відносини з Росією

2008-05-13 10:52:00

Оробець: Власні амбіції Лужков поставив вище за міждержавні відносини

Народний депутат України, член політичної партії Єдиний Центр Леся Оробець розцінює заяву мера Москви Юрія Лужкова у Севастополі як популістський лозунг і спосіб підняття власного рейтингу.

 «Деяким російським політикам так і кортить створити напругу у відносинах України і Росії в угоду власним амбіціям. На жаль, це відбувається через те, що в деяких колах – як російських, так і українських – ідеї, подібні декламованим учора Лужковим, знаходять підтримку», – сказала Оробець.

Вона переконана, що і в України, і в Росії вистачить здорового глузду, щоб розібратися у цій ситуації і дати належну оцінку висловлюванням мера російської столиці у Севастополі.

«Істерик тут не потрібно. Головне – пам’ятати про національні інтереси нашої держави і збереження добросусідських відносин з Росією», – зауважила вона.

Оробець підтримує рішення СБУ щодо заборони в’їзду на територію України мера Москви. «У будь-якому разі, на подібні заяви необхідно реагувати», – сказала вона.

Як повідомлялося, 10 травня в Сімферопольському аеропорту Лужкову, відомому своїми заявами про належність Криму та Севастополя до Росії, працівники СБУ вручили письмове попередження про неприпустимість протиправних дій.

11 травня, виступаючи в Севастополі на концерті з нагоди 225 річниці заснування ЧФ РФ, Лужков заявив, що питання про Севастополь «залишилося невирішеним».

Лужков зазначив: «Севастополь 1948 року було виділено як місто, що увійшло в підпорядкування державі. 1954 року Севастополь не увійшов до числа тих областей, тих територій, які Микита Хрущов передав Україні. І ми говоримо про те, що це питання залишилося невирішеним, ми його вирішуватимемо. Ми його вирішуватимемо на користь тієї правди, на користь тих державних позицій і того державного права, які має Росія щодо своєї військово-морської бази – Севастополя».

Сьогодні, 12 травня, начальник прес-служби СБУ Марина Остапенко повідомила, що Служба безпеки України заборонила Лужкову в`їзд на територію нашої держави.

За її словами, оскільки громадянин Лужков проігнорував попередження СБУ про неприпустимість здійснення дій, які завдають шкоди національним інтересам України та її територіальній цілісності, відтепер мерові Москви заборонено в`їзд в Україну.

Як зазначила Остапенко, СБУ з`ясовує всі обставини провокаційних висловів Лужкова в Севастополі 11 травня у зв`язку з можливою його причетністю до відмивання ”брудних коштів” на території Севастополя.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі