Позиція партії друкуватиДрукувати

Конституційна реформа

2009-03-31 19:11:27

Таран: Єдиний Центр готує новий закон про референдуми

«Нова Конституція має прийматися на референдумі, що буде проходити на новій правовій основі. Зараз Єдиний Центр працює над новим законом про референдум і найближчим часом внесе його на розгляд Верховної Ради», - заявила Перший заступник голови секретаріату Єдиного Центру Леся Таран.


На думку політика існуюче законодавство не дозволяє використовувати референдуми як інструмент народного волевиявлення. «Ми вже маємо сумний досвід проведення референдумів», - говорить Леся Таран, - «Фактично це були найдорожчі в історії України соціологічні опитування. Адже наслідків після їх проведення не було жодних. Якщо сьогодні проводити референдум без зміни законодавчої бази – викинемо на вітер 450 млн. грн.»


Політик вказала на три основних переваги, які ми отримаємо після ухвалення закону. «По-перше, припиниться законодавчий безлад в питанні референдумів», - зазначає Таран. - «Адже діючий закон не сприяє, а блокує народний вибір. Він настільки застарілий, що в ньому навіть є посилання на неіснуючу Президію Верховної Ради. Крім того, існують суперечності між законом 1991 року та Конституцією».


Як запевняє Леся Таран «друга перевага полягає в тому, що референдуму повернуть його сутність – волевиявлення громадян стане нормою прямої дії і рішення референдуму стануть законом. По-третє, саме на референдумі Україна має приймати нову Конституцію, тоді нам вдасться уникнути політичних спекуляцій навколо змін до Основного закону».
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі