Позиція партії друкуватиДрукувати

Соціальна політика

2009-04-02 11:57:35

Білозір: Депутати відмовились боротися з корупцією у сфері міждержавного усиновлення

«Неприєднання України до Конвенції сприяє корупції у сфері міждержавного усиновлення», - так прокоментувала народний депутат України, член Президії Єдиного Центру Оксана Білозір неприйняття у ВР законопроекту про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення, поданого до парламенту Президентом України Віктором Ющенком.


У власному блозі на «Українській правді» вона зазначила, що не розуміє позицію своїх колег, які не підтримали законопроект. Оскільки, за словами парламентарія, саме Гаазька Конвенція про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення 1993 року мала стати гарантом інтересів, прав та свобод українських дітей.


"Сьогодні у сфері міждержавного усиновлення працюють десятки фірм. Всі процеси відбуваються кулуарно. Мені називали дані, що усиновлення однієї дитини сьогодні може коштувати іноземцю 20-30 тисяч доларів. Ці гроші йдуть посередникам і на хабарі. І депутати своєю невиваженою позицією відмовилися припинити цю корупцію", - сказала Білозір.

 

Член Президії Єдиного Центру вважає, що даний законопроект спрямований на вирішення багатьох проблемних питань, які нині існують у сфері міждержавного усиновлення.


"Перш за все, законопроект захищає тих дітей, які вже усиновлені іноземними громадянами. Приєднання до Конвенції, яку, до речі, ратифікували  75 країн, дає державі право і можливість відслідковувати долю таких дітей", - підкреслила депутат.


Оксана Білозір також зазначила, що завдяки ініціативі Президента України Віктора Ющенка, який виніс процес всиновлення сиріт на державний рівень,  питання почало нарешті вирішуватись і в Україні. Але необхідно не забувати, що є ще діти, процес усиновлення яких в Україні відбувається дуже складно. Мова йде про дітей з обмеженими фізичними або розумовими здібностями.


"На сьогодні, нормальне виховання таких дітей в Україні є практично неможливим. Вони живуть в інтернатах, де інколи жахливі умови перебування. Українці не бажають всиновлювати таких дітей, оскільки у нас в країні немає можливості їх нормально виховувати. Однак, іноземці, з соціально розвинутих країн, згодні їх усиновляти, адже в цих країнах є відповідна інфраструктура, яка створювалась десятки років. Більш того, в них є ціла система інтеграції таких дітей у суспільство. Наприклад, в Німеччині діти з синдромом Дауна навчаються в звичайних школах. З нашим рівнем економічного та соціального розвитку в найближчі 10-15 років це неможливо. То чому ж ми відмовляємо таким дітям у достойному розвитку?", - обурилася депутат.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі