Позиція партії друкуватиДрукувати

Економічна криза

2009-04-14 16:33:43

Провалом голосування за економічні законопроекти коаліція вкотре розписалася у власній нездатності - Балога

Практично кожне голосування у Верховній Раді щоразу підтверджує, що на сьогодні в парламенті немає коаліції, яка б постійно налічувала принаймні 226 голосів народних депутатів, як того вимагає Конституція. Так прокоментував сьогоднішнє провальне голосування за низку економічних законопроектів Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога.

 

«Голова Верховної Ради Володимир Литвин, посміхаючись, бідкався, що в сесійній залі не втілюються домовленості, досягнуті на погоджувальній раді керівників фракцій. Насправді причина чергового фіаско в сесійні залі проста й очевидна: немає стійкої більшості, яка була б об'єднана спільними зобов'язаннями і відповідальністю. Тому спікер за усмішкою хоче приховати своє зніяковіння тим, що знову й знову суспільство бачить недієздатність того утворення, яке чомусь уперто продовжують іменувати коаліцією».

 

В.Балога відкинув всі закиди щодо неприйняття законопроектів на адресу Президента, вбачаючи в цих заявах намагання виправдатися за явну неспроможність коаліції до результативної роботи. «Напередодні Глава держави чітко висловив свою позицію: Рада має ухвалити закони, які відкривають країні перспективу продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Але парламент не прийняв цей пас, і того розуміння, до якого закликав Президент, досягнуто не було. Це означає, що аргументи за позитивне голосування не були достатньо переконливі і для деяких фракцій, і для окремих народних депутатів. Напевно, і Голові ВР не вдалося повністю виконати свою консолідуючу місію».

 

На думку Глави Секретаріату, ще одне свідчення непродуктивності нинішнього парламенту переконливо вказує на необхідність негайного оновлення існуючої влади в інтересах суспільства та держави. Сьогоднішній провал із ухваленням економічних законопроектів наочно доводить, що єдиним засобом виходу з владного глухого кута є дострокові вибори - і парламентські, і президентські.

 

«Ніякі спроби утворити якісь аномальні конфігурації у Раді не зроблять її ефективнішою. Розрахунки на це - від лукавого, вони безперспективні і лише продовжать ті болючі для всієї країни конвульсії, в яких б'ється коаліція. Зрештою, Президент неодноразово закликав Верховну Раду до створення якнайширших коаліцій, хоч і з усіх 450 депутатів. Однак якщо цього донині немає і в майбутньому не буде - тоді вихід лише в переобранні ВР. Зараз парламенту треба якнайшвидше прийняти принципові зміни до виборчого законодавства, які дадуть можливість через дочасні вибори оновити владу», - вважає В.Балога.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі