Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2009-05-08 12:37:04

Оробець: Студенти мають примусити владу рахуватися з ними


Представники студентських та молодіжних організацій вважають неприйнятним рішення уряду ввести платні послуги у державних закладах освіти і підтримують ініціативу заступника голови Єдиного Центру, народного депутата Лесі Оробець призупинити дію постанови до проведення повноформатних консультацій зі студентським самоврядуванням.

 

Захід проходив за участю представників Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України, Української асоціації студентського самоврядування, Студентської ради Києва, інших студентських і молодіжних організацій, парламентського Комітету з питань науки і освіти та Міністерства освіти і науки України.

 

В своєму зверненні до студентства Леся Оробець зазначила, що незважаючи на «прополювання» командою Президента тексту скандальної постанови уряду від найбільш одіозних її положень - в громадськості є чималі заперечення і до низки положень, які зберегли чинність».

 

Тому, за словами парламентарія, дія постанови Кабміну залишається під питанням і єдиної відповіді на нього немає. «Адже йдеться про різні положення, що потребують диференційованого підходу. Не можна одним «миром мазати», зокрема, право надавати платні послуги з розроблення та впровадження нових технологій, - з одного боку, та запровадження плати за примусову участь студента у симпозіумі, – з іншого», - зауважила Оробець.

 

«З огляду на ситуацію, що склалася, нам треба рахуватися з кількома реаліями, - продовжила заступник голови партії. - Перша: «М’яч» все ще «на полі» Кабміну. Лише від нього залежить доля тих положень постанови № 369, які наразі зберігають чинність. Друга: студентські самоврядні структури з ряду причин не мають спільного підходу до проблеми. Найбільший ризик тут – втягнутися у чвари обговорення, не дійшовши компромісу».

 

«Відповідно, найкращий вихід – об’єднатися навколо вимоги призупинити дію урядової постанови до проведення повноформатних консультацій з проблеми за участю громадськості. Бо, власне від самоврядних студентських структур залежить, чи буде консультуватися з ними влада…», - підкреслила народний депутат.

 

 


 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі