Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2009-06-02 16:02:04

Оробець: Студент не мусить платити за урядові прорахунки

«Слід негайно припинити практику покладання на вищу школу сумного обов’язку «віддуватися» за провальну економічну політику уряду. Ані студент, ані викладач не в змозі оплачувати кризові рахунки всієї країни».

 

Про це народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець заявила журналістам під час брифінгу з нагоди офіційної реєстрації проекту закону № 4544 «Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо гарантій захисту вищої школи в умовах кризи)».

 

«В умовах кризи тісно всім, утім ніхто не хоче бути крайнім. За відсутності реальних джерел наповнення Держбюджету торжествує практика «залишкового» принципу. А традиційною жертвою такого підходу є, у тому числі, і вища школа», – зауважила Оробець.

 

За словами політика, проект містить низку законодавчих гарантій виживання вищої школи в цілому. «Ми маємо подбати про всіх основних гравців у системі вищої освіти – як про студентів, так і про викладачів. З одного боку, проект фіксує стипендію на рівні мінімальної заробітної плати й унеможливлює збільшення плати за навчання понад офіційно встановлений рівень інфляції, з іншого – встановлює законодавчі гарантії виконання державних зобов’язань щодо бюджетного фінансування вишів», – розповіла заступник голови Єдиного Центру.

 

Народний депутат закликала колег невідкладно розглянути пропоновані зміни в сесійній залі. «Проект отримав офіційну підтримку більшості всеукраїнських студентських організацій, пройшовши «і вогонь, і воду, й мідні труби» обговорень у більшості областей України. Причому – як у студентських аудиторіях, так і кабінетах ректорів. Відтепер тільки від парламенту залежить, як швидко набуде чинності закон, на який уже чекають у вищій школі», – наголосила Оробець.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі