Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2009-06-11 16:29:42

Оробець: Рахунок за скорочення держзамовлення виставлять вищій школі, вступникам та їх родинам

Народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець категорично засуджує рішення уряду щодо скорочення обсягів державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах.


 «Уряд навіть не приховує реальних причин перегляду обсягів держзамовлення у 2009 році. У постанові прямо вказується на кризу, щоправда поряд із іншими мотиваціями на кшталт об’єктивних демографічних обставин», – наголосила Оробець.


За словами політика, обсяги скорочення держзамовлення непорівнянні зі зменшенням кількості випускників шкіл. «Демографічні виклики в даному разі притягнуті «за вуха» задля виправдання нагальної потреби в економії. До того ж вони мають відверто тимчасовий характер – у межах року, максимум двох. А далі що? Відшукувати втрачені кадри?», – зауважила голова підкомітету Комітету з питань науки і освіти парламенту.


У більшості європейських країн, нагадала депутат, вища школа вважається стратегічною сферою для приватних і державних інвестицій. «А в нас її вкотре обдирають, як липку задля подолання наслідків колишнього урядового популізму. Адже платити за прорахунки уряду в підсумку доведеться вищим навчальним закладам, абітурієнтам та їх батькам», – наголосила Оробець.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі