Позиція партії друкуватиДрукувати

Державна безпека України

2009-06-15 16:25:10

Оробець: Нас обдарували рецидивом «колективної НЕбезпеки»

 

«Ламання через коліно» позиції Білорусі й Узбекистану щодо перспектив їх входження до кремлівських «сил оперативного реагування» напряму стосується нашої національної безпеки». Про це журналістам заявила народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець, коментуючи підписання угоди про створення Колективних сил оперативного реагування (КСОР) Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ).


«Безцеремонність Кремля, що на тлі «молочних війн» із Білорусією просто відняв у неї функції головування в ОДКБ, свідчить про серйозність намірів РФ із відновлення геополітичного контролю над колишніми територіями СРСР. Як підсумок – СНД від учорашнього дня отримала рецидив сумнозвісного Варшавського договору», – наголосила Оробець.


За словами політика, компромісу не відбулось, оскільки Москва жорстко наполягала на власному баченні того, який вигляд матимуть Колективні сили оперативного реагування. «Більшість учасників ОДКБ виступали, зокрема,  проти використання «колективних сил» за межами країн, що входять до складу організації, а також проти набуття угодою чинності до її ратифікації парламентами країн-учасників. Утім, лише Узбекистан наважився проявити політичну волю, не підписавши угоду», – зауважила заступник голови Єдиного Центру.


На думку народного депутата, найбільш повчальною для України у цій ситуації є поведінка Кремля щодо Білорусі. «За відсутності противаги впливу Росії жодний аргумент на користь політичного партнерства не заважає Кремлю брутально лобіювати власні економічні інтереси», – підсумувала Оробець.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі