Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2009-06-18 13:08:25

Оробець: Права контрактників мають бути гарантовані законом

 

«Ситуація в Рівному якнайкраще ілюструє виклики, якими криза дедалі частіше годуватиме вищу школу», – зауважила народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець, коментуючи недавнє стрімке підвищення плати за навчання в Рівненському національному університеті водного господарства та природокористування.


«Як не зрозуміти обурення студентів, зокрема, майбутніх архітекторів, якщо плата за їх останній рік навчання зросла вчетверо, а вартість магістратури в порівнянні з ціною попереднього року навчання  відтепер співвідноситься як 6 до 1!», – наголосила народний депутат.


За її словами, крім соціально-економічних чинників, породжених недолугою політикою уряду та світовою кризою, причиною такого стану речей є вкрай недосконале законодавство, що регулює дану сферу.


«Проблема в тому, що чинна редакція Закону «Про вищу освіту» не містить дієвих гарантій захисту контрактників, які донедавна правниками просто не бралися до уваги. Згідно з нею, розмір плати за навчання встановлюється вишем «з урахуванням  офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік». Ректори і враховують його, а от яким чином – один Бог знає», – повідомила заступник голови Єдиного Центру.


На думку політика, ситуація в Рівному ще раз підтвердила актуальність підготовленого нею законопроекту №4544 «Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо гарантій захисту вищої школи в умовах кризи)», яким, з одного боку, унеможливлюється збільшення плати за навчання понад офіційно встановленого рівня інфляції, з іншого – встановлюється законодавчі гарантії виконання державних зобов’язань щодо бюджетного фінансування вишів.


«Права контрактників, які дотують, по-суті, вищу освіту, законом не захищені. Натомість вони напряму залежать від доброї волі ректорів, яким криза вже викручує руки», – підсумувала Оробець.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі