Позиція партії друкуватиДрукувати

Соціальна політика

2009-06-24 12:23:08

Білозір: Держава має відповідати за шкоду, завдану незаконними діяннями її чиновників

За свої незаконні дії і навіть бездіяльність, які завдали майнової чи моральної шкоди громадянам України, держава та її органи повинні нести належну відповідальність. Так вважає народний депутат України, член Президії Єдиного Центру Оксана Білозір. Днями вона подала до Парламенту відповідний законопроект.

 

За словами Білозір, нині органи державної влади та місцевого самоврядування практично не несуть перед громадянами відповідальності за свою роботу. Тому, документ передбачає, що відшкодовувати майнові та моральні збитки людям будуть органи державної влади або місцевого самоврядування, незаконні діяння чи бездіяльність яких завдали шкоди.

 

«У разі, якщо такий орган не може здійснити відшкодування у встановлений цим Законом строк у зв’язку з відсутністю коштів, відшкодування здійснюється Міністерством фінансів України», - пояснила депутат.

 

За словами парламентарія, виплачуватимуть відшкодування на підставі рішення адміністративного суду. Розмір виплат визначається цим же судом або господарським судом, а також за домовленістю між особою та органом, який завдав шкоди такій особі.

 

Необхідність такого законопроекту зумовлена численними аферами з коштами фізичних осіб-інвесторів у фінансовій та будівельній сферах: «Еліта-Центр», «King’s Capital», «Ліонебанк» та ін.

 

«Саме через недостатній контроль з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, стала можливою ситуація, внаслідок якої згадані компанії тривалий час діяли на ринках відповідних послуг, навіть не маючи необхідних для ведення цього бізнесу дозвільних документів», - зазначила Білозір.

 

Народний депутат також уточнила сфери, на які поширюватиметься закон: залучення коштів фізичних осіб фінансовими установами, будівництво житла та операції з нерухомістю, земельні відносини, підприємницька діяльність.

 

Водночас, Оксана Білозір наголосила, що відшкодування здійснюватиметься лише у тому випадку, якщо кошти або майно, які особа втратила, здобуті законно та з них сплачено всі податки, збори та інші обов’язкові платежі до бюджету.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі