Позиція партії друкуватиДрукувати

Євроінтеграція України

2009-07-16 10:41:58

Балога: Президент Ющенко зобов'язаний зайняти жорстку особисту позицію для захисту прав української громадянки В.Малєй

 

Президент Віктор Ющенко зобов'язаний виконати пряму норму Конституції, яка визначає Главу держави як гаранта дотримання прав і свобод людини та громадянина, й особисто стати на захист нашої співвітчизниці Валентини Малєй, яка зазнала прилюдних образ і принижень від співробітника посольства Греції в Україні. Таке переконання висловив сьогодні член Президії Єдиного Центру Віктор Балога, коментуючи скандал із зухвалим і брутальним поводженням із громадянкою нашої держави в грецькому дипломатичному представництві.

 

 В.Балога вважає дивним і незрозумілим той факт, що Президент і досі особисто не втрутився в цю ситуацію, яка вже викликала широкий резонанс у суспільстві, стала темою номер один у повідомленнях засобів масової інформації. Він зазначив, що Глава держави завжди напрочуд швидко реагує на успіхи і перемоги, розсилаючи навсібіч вітання та сповнені пафосу телеграми, однак мовчить у вельми брудній справі, яка вимагає негайних рішучих дій.

 

"Згідно з Основним Законом, Президент керує зовнішньополітичною діяльністю, однак досьогодні громадськість не поінформована про конкретні доручення В.Ющенка Міністерству закордонних справ щодо реакції у справі В.Малєй. Імовірно, таких директив просто немає. Тому позиція вітчизняного МЗС із цього питання непереконлива, млява, з явними ознаками синдрому ображеного хлопчика. Водночас у арсеналі Міністерства є чимало дієвих дипломатичних засобів для захисту законних прав громадян України".

 

На думку В.Балоги, МЗС мало б у цьому випадку діяти наступальніше і наполегливіше. Від посольства Греції через офіційну ноту варто було зажадати конкретних пояснень щодо обставин інциденту з громадянкою В.Малєй і домогтися вибачень грецької сторони, а не "делікатничати" на рівні рядових чиновників. Натомість, відомство на Михайлівській площі задовольнилося повідомленням, що проти співробітника посольства Греції, який допустив проти українки протиправні, образливі дії, розпочато службове розслідування.

 

Проте такі пояснення зовсім не свідчать про те, що інцидент вичерпано. У будь-якому разі вони не можуть задовольнити сотень тисяч українців, які потерпають від сваволі і зневажливого ставлення до себе з боку працівників іноземних дипломатичних і консульських установ. На цьому тлі наміри наших високопоставлених дипломатів скаржитися на грецького консула у Брюсселі мають дещо комічний і безпорадний вигляд. "Це все одно, що самому написати на себе скаргу ", - резюмував В.Балога.  

 

Лідер Єдиного Центру звернув увагу, що грецькі дипломати так і не вибачилися перед В.Малєй, хоча мали б зробити це, принаймні, з міркувань ввічливості та етикету. З огляду на це він припустив, що така зверхня поведінка посольства Греції, яка лише зміцнить його репутацію як одного з найбільш недружніх стосовно українців, відверне тисячі наших співгромадян від туристичних поїздок у цю країну.

 

"Зараз, коли через економічну кризу в Греції, яка живе лише з туризму та оливок, готелі заповнені ледь наполовину, гримаси посольських працівників обертаються реальними фінансовими втратами для грецького бюджету. То ж послу варто подумати, чи залишати далі на роботі консула, який не приваблює, а відлякує потенційних туристів".

 

В.Балога нагадав, що він особисто неодноразово публічно виступав за те, щоб Україна переглянула свої відносини у візовому питанні із деякими зарубіжними країнами. Нині існуючий візовий режим явно не відповідає потребам українців, які змушені зазнавати принижень при одержанні віз і поневірянь при перетині кордону. "Однак Президент В.Ющенко та МЗС і далі вперто не помічають, що окремі країни Європи ставляться до українських громадян, м'яко кажучи, урозріз із красивими декларативними заявами наших керівників про "відкритість", "партнерство" і "курс на інтеграцію".   

 

Лідер Єдиного Центру переконаний, що без особистого втручання Президента у справу В.Малєй, реального президентського контролю за тим, як дотримуються права українців за кордоном, наші співвітчизники і далі будуть об'єктами для кривлянь різного роду чиновників іноземних держав. "Захист прав і інтересів українців є безперервною справою, яка точно ширша за рамки урочистих промов за кордоном чи запевнень у дружбі. Адже партнерські взаємини - це двосторонній рух, на якому немає перешкод, подібних до тих, які відчула на собі українка В.Малєй", - наголосив В.Балога.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі