Позиція партії друкуватиДрукувати

Економічна криза

2009-07-16 14:34:00

Оробець: Одеський припортовий віддають за прем’єрське крісло

 

«Мудрий господар не «зливатиме» в кризу стратегічні активи. Хто ж у здоровому глузді діятиме собі на шкоду? Все це нагадує анекдот про автохтонів російської Півночі, що копають картоплю наступного ж дня після того, як посадили, бо “дуже їсти хочеться”». Так прокоментувала народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець  рішення Фонду держмайна щодо продажу 99,567% акцій Одеського припортового заводу за ціною в 4  млрд. гривень.


За словами політика, навіть в умовах нинішньої кон’юнктури ВАТ «ОПЗ» не може коштувати менше $1 млрд., тобто 7-8 млрд. гривень. «Реальна ж вартість заводу, що має унікальне місцерозташування та найбільші в Європі сховища рідкого аміаку, істотно вища».


Народний депутат вважає вкрай невигідними для України як умови конкурсу з продажу державного пакету акцій, так і час його оголошення. «Продавати сьогодні завод – все одно, що топити грубу банкнотами. Коефіцієнт корисної дії від такого демпінгу мінімальний», – зауважила заступник голови Єдиного Центру.


За оцінкою політика, поспіху, з яким Прем’єр силує ФДМУ до продажу ОПЗ, є єдине пояснення. «Після ротації керівництва СП Прем’єр не очікує особливої протидії продажу Одеського припортового з боку глави держави. Отже, ніхто й не завадить заплатити за збереження прем’єрського крісла та газові прорахунки уряду безцінними активами, що лише в 2008 році дали казні 797 млн. гривень чистого прибутку», – наголосила Оробець.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі