Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2009-07-22 13:42:44

Оробець: Вступні пільги суперечать здоровому глузду та Конституції

 

Народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець закликає уряд невідкладно переглянути державну політику з надання соціальних пільг при вступі до вищої школи на бюджетні місця. «Популізм і нерозважливість у наданні пільг все новим і новим категоріям вступників завдають вищій школі непоправної шкоди», – зауважила Оробець.


За словами політика, чинна система підтримки особливих соціальних категорій при вступі до вишів істотно порушує вступні права решти абітурієнтів. «Не секрет, що бюджетні місця в престижних вузах традиційно діляться між «пільговиками», котрим вдається подолати «задовільну» межу в 124 бали. Натомість «200-бальним» вступникам  доводиться погоджуватися або на контракт, або на виші з гіршим викладацьким і методичним потенціалом», – розповіла голова підкомітету Комітету з питань освіти і науки парламенту.


«Безглуздо заперечувати право дітей-сиріт, шахтарів, інвалідів та «чорнобильців» на державну підтримку в здобутті вищої освіти. Але ж нині держава їх обдаровує насправді не соціальною пільгою, а інтелектуальною милостинею за рахунок решти вступників. При тому, що ніхто не скасовував ані соціальні стипендії, ані квотування місць у гуртожитках, ані відповідні пільгові кредити», – наголосила заступник голови Єдиного Центру.


На думку народного депутата, нинішня пільгова практика уряду не лише суперечить конкурсним засадам відбору до вищих навчальних закладів, але й обмежує конституційні права більшості абітурієнтів. «Стаття 24 Основного Закону країни недвозначно гарантує рівність громадян незалежно від «соціального походження, майнового стану та місця проживання». Якщо ж закон або урядова постанова не вписуються в Конституцію, їх слід негайно переглядати», – підсумувала Оробець.
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі