Позиція партії друкуватиДрукувати

Виборче законодавство

2009-08-18 17:40:17

Віктор Балога: Вето на закон про вибори президента стало ще одним запізнілим кроком Віктора Ющенка

Верховна Рада зможе подолати вето Президента України на змінений Закон про вибори Глави держави, і цей законодавчий акт рано чи пізно набуде юридичної сили, зокрема, за підписом Голови парламенту Володимира Литвина. Такий прогноз розвитку подій сьогодні висловив лідер Єдиного Центру Віктор Балога, коментуючи непідписання Віктором Ющенком ухваленого Радою оновленого Закону про вибори Президента.

 

В.Балога констатує, що велику імовірність подолання президентського вето визначає той факт, що за прийняття закону проголосувало 316 народних депутатів, що становить конституційну більшість у ВР. Майже одностайно підтримали запропоновані зміни до законодавства про вибори Глави держави дві найбільші фракції парламенту – Партії регіонів і БЮТ. Водночас тих, хто натиснув кнопку «проти», було всього 10. Такий розклад голосів свідчить про виняткову рішучість депутатського корпусу домогтися остаточного ухвалення скорегованого закону. Це практично виключає провал голосування за подолання президентського вето, переконаний В.Балога.

 

За його словами, Президент не зміг чи не захотів використати час, відведений йому для кінцевого підписання закону, для результативного діалогу з Радою, аби переконати її прийняти його поправки. «В.Ющенко одразу ж заявив, що ветуватиме законодавчий акт, за який проголосувала переважна більшість депутатів. Проте Глава держави міг бодай спробувати піти на розмову з лідерами Партії регіонів і БЮТ, щоб особисто переконати Віктора Януковича і Юлію Тимошенко ухвалити його пропозиції. Натомість Президент відбув у відпустку».

 

Лідер Єдиного Центру вважає, що багато із запропонованих поправок Глави держави вельми слушні і дійсно спрямовані на гарантування повноти дотримання виборчих прав громадян, забезпечення чіткої процедури виборів. Однак зараз президентські пропозиції – марні, оскільки Верховна Рада вже налаштована не дослухатися до В.Ющенка, а долати його вето.

 

«Секретаріат Президента вихваляється, що поправки Глави держави виписані на 31 сторінці. Насправді цей стос паперу – лише даремно згаяний час юристів із Банкової. Так само безперспективний і розрахунок на звернення у Конституційний Суд. Глава держави має добре подумати, перш ніж погодитися на таку пропозицію. Бо не варто розраховувати, що в умовах неузгодженості позицій між Президентом, з одного боку, і найбільшими парламентськими фракціями – з іншого, КС заблокує введення в дію закону, схваленого конституційною більшістю Ради».

 

На думку В.Балоги, ймовірне подолання вето вкотре засвідчить відсутність коаліції у нинішньому складі Верховної Ради. Проте нині цей факт вже не має навіть найменшого суттєвого значення. Адже з огляду на наближення дня президентських виборів коаліційна тема відійде на задній план, оскільки логіку дій основних політичних гравців і Ради загалом визначатиме дата 17 січня, а Глава держави вже не має, за Конституцією, можливості розпуску парламенту.

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі