Позиція партії друкуватиДрукувати

Державна безпека України

2009-10-05 11:18:23

Віктор Балога назвав пріоритети у сфері безпеки


За умов неефективності традиційних механізмів міжнародної безпеки Україна може наразитись на реальні геополітичні загрози, які можна здолати за допомогою активнішої участі в європейській безпековій політиці, заявив лідер Єдиного Центру Віктор Балога в статті для газети «Дзеркало тижня».


«В умовах ослаблення теперішніх механізмів підтримки міжнародної безпеки (норми міжнародного права вже не адекватні нинішнім викликам, а міжнародні організації неодноразово засвідчували свою неефективність у врегулюванні криз) Україна ризикує наразитися на критичні сценарії», — переконаний політик.


До того ж, на думку Балоги, міжнародні безпекові механізми, до яких інтегрована Україна, насправді не є дієвими.


«Вважати, що членство нашої країни в Раді Європи або ООН є гарантією безпеки, — щонайменше, наївно. Так само не слід втішатися й ілюзією щодо ролі ГУАМ, адже чотири економічно і політично нестійкі держави навряд чи здатні ефективно протистояти загрозам власній безпеці», — констатує політик.


Він певен, що Україні необхідно звернути увагу на всі можливі форми співпраці з європейською спільнотою у галузі безпеки.


«Участь України в заходах у рамках європейської політики безпеки і оборони, зокрема в миротворницьких місіях і програмах боротьби з тероризмом, бодай частково компенсуватиме нашу безпекову недостатність. На порядку денному Києва обов’язково має стояти реальна робота в усіх форматах двостороннього співробітництва, таких як «Східне партнерство», — заявив Балога.


Ще один механізм забезпечення україно-європейської інтеграції політик вбачає у якомога швидшому вирішенні питання безвізового режиму для українців у Європі.


«Додатковим чинником українського «проникнення» в безпечну Європу могла б стати відмова ЄС від віз для українців. Звісно, це залежить від доброї волі Євросоюзу, але офіційний Київ має зайняти в цьому питанні рішучу позицію», — вважає політик.
 

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі