Позиція партії друкуватиДрукувати

Освіта

2009-10-06 17:34:04

Оробець: Влада не залишає школам іншого виходу, як виживати за рахунок батьківських коштів


«Керівники українських шкіл втомилися від низької якості заходів уряду з фінансування освітньої галузі. Вже вкотре Кабмін приймає доленосні рішення у цій сфері без належної фахової підготовки, а потім під тиском обуреної громади їх або скасовує, або відкладає». У цьому переконана народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець, за підсумками проведених днями регіональних нарад з освітянами Житомирської, Рівненської та Львівської областей.


За словами політика, найбільше нарікань в освітян викликає розпорядження Кабміну №1007-р від 19 серпня 2009 року, яким наразі передбачено внесення суттєвих змін до порядку фінансування базової освіти в Україні. «Попри те, що дію скандального розпорядження віднедавна відкладено щонайменше на 3 місяці, воно все ще містить чималі проблеми і виклики», – наголосила голова підкомітету з питань базової освіти профільного комітету парламенту.


«З одного боку, відкриття реєстраційних рахунків для кожного навчального закладу потребує введення до штатних розписів шкіл посади бухгалтера або бухгалтера-касира, бо йдеться про отримання, зберігання та видачу готівки. Чи не надто дорого в умовах кризи? З іншого – директор школи всупереч Бюджетному кодексу так і не отримує достатніх повноважень, аби нести відповідальність як розпорядник шкільних коштів. Адже без печатки районного управління освіти та візи головного бухгалтера райвно директорське право першого підпису на платіжних документах не варте і мідного шеляга», – зауважила Оробець. За її словами, директорів шкіл найменше приваблює роль «весільних генералів» у розпорядженні шкільними рахунками за відсутності дієвих механізмів управління коштами на користь їх навчальних закладів.


«Утім, найбільшу тривогу в директорів викликає обов’язкове зарахування до шкільного кошторису благодійних внесків, грантів і дарунків на тлі згортання державних видатків на освіту. На їх думку, таке протиправне за своєю природою нововведення провокуватиме школи до виживання за рахунок батьківських благодійних коштів, а державі – дозволятиме і далі економити на шкільній освіті», – зазначила Оробець.


Народний депутат пропонує освітянам звернутись до уряду з вимогою скасувати вищезгадане розпорядження. «Поки положення цього документа не набрали чинності, треба зробити все можливе, для того що б змусити Кабмін їх переглянути», -   підсумувала заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець.    

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі