Позиція партії друкуватиДрукувати

Охорона здоров'я

2009-11-13 10:53:04

Тополов: Надання державних гарантій має стати компетенцією парламенту

 

Рішення про надання державних гарантій на закупівлю медичного обладнання на мільярди гривень має прийматися Верховною Радою і визначатися законом. Ні Кабінет міністрів, ні Президент не повинні розпоряджатися такими значними коштами у ручному режимі. Так прокоментував перший заступник Голови Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Тополов конфліктну ситуацію з наданням держгарантій на придбання медобладнання та медикаментів.


Політик нагадав, що в 2009 році у державному бюджеті на охорону здоров'я передбачено 33 мільярди гривень. «Водночас Кабмін розпорядився надати держгарантії на суму в дві третини річних видатків на медицину. Лише «Укрмедпостач» і «Укрвакцина» одержали гарантії на 19 млрд. гривень», - зазначив В.Тополов.


На його думку, сьогодні закупівля обладнання, необхідного для боротьби з епідемією грипу та ГРВЗ, стала заручником особистого конфлікту двох кандидатів у Президенти. Тому саме парламент має зайняти прагматичну позицію і вирішити, що, як і коли потрібно купувати і як чином має бути профінансовано ці закупівлі. Загалом саме Верховна Рада має приймати рішення про суми, під які надаються державні гарантії, їх адресатів і спосіб використання коштів.


Такий підхід, вважає народний депутат, запобігатиме використанню держгарантій для особистого збагачення нечистих на руку чиновників. Адже вже відомі непоодинокі випадки, коли надані держгарантії  перетворилися на державний борг.


«Подальше зростання державного боргу через непродумані або корисливі дії створюють серйозну загрозу фінансовій стабільності в державі. Цього року обсяг внутрішніх і  зовнішніх зобов’язань уряду встановлено на рівні 88,9 млрд. бюджетних гривень. Перед прийняттям рішення, яке призведе до перевищення цієї суми, треба зважити всі ризики», - наголосив В.Тополов. 

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Останні публікаціївсі